Etlik Civciv maması aldım ama ...

malazlar

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Keskin
Dün bir Pet shop dan etlik civciv yemi istedim Yarım kilo 1.5 Liraya Civciv yemi aldım Balık yemi gibi garip bir kokusu var daha öncede hiç kullanmadığımdan dolayı şüphe ettim Kuşlarımın biraz semirmesi için vermeyi düşünüyordum açıkcası bunu ne oranda nasıl kullanabilirim Kokusu konusundada yardımcı olursanız sevinirim !

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
icinde balık unu oldugu icin yemeyebilirler kokudan yemin yanlızca hububattan olanı var bulursan onu ver hazırladıgın mamanın icine karıştır ben öyle veriyorum.

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
:D evet kardeşim bende bir kraker aldım kokusu aynen balık yemi gibiydi ama afiyetle yiyorlar.

malazlar

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Keskin
murat kabayel' Alıntı:
icinde balık unu oldugu icin yemeyebilirler kokudan yemin yanlızca hububattan olanı var bulursan onu ver hazırladıgın mamanın icine karıştır ben öyle veriyorum.
Yerlerde bunun kuşlara bir sakıncası olabilirmi yada bu mamanın bozulmuş olabileceğine delaletmidir diye bu konuyu açmıştım balık unu var ise bu koku olağan anladığım kadarıyla ama bu balık unu ve benzeri şeyler Muhabbet kuşlarına sakıncalı olurmu ?

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Etlik yemi bir çift kuşta mama içine silme 1 çay kaşığı kullan en fazla. Fazla kullanmanı önermem, yumurta maması ise faydalı ondan 1 çorba kaşığı koyabilirsin.

malazlar

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Keskin
hazır Yumurta mamaları satılıyor bir yerde sordum Yaş mama kilosu 17 Lira dedi başka biryere sordum 100 gram 5 Lira dedi Ucuz satanda hile vardır diyorlar bunun uygun fiyatı nedir ?

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
şimdi ben anlıyamadım bu verilen yemler normal bildiğimiz civcivlere tavuklara verdiğimiz etlik yumurtalık olan yemlerdenmi bu konuda bilgim sıfır açıklarsanız sevinirim

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
civciv yemi mamaya karıştırmak icindir mamalıgı ondan doldurup verirsen kuşa zarar verirsin azar azar ver mehmet beyin dedigi gibi 1 cay kaşıgı karıştır

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
enginersin' Alıntı:
şimdi ben anlıyamadım bu verilen yemler normal bildiğimiz civcivlere tavuklara verdiğimiz etlik yumurtalık olan yemlerdenmi bu konuda bilgim sıfır açıklarsanız sevinirim
Evet civciv yeminden bahsediyoruz Engin bey. Bildiğim kadarı ile etlik yemler piliç çok çabuk büyüsün diye kcal/kg olarak neredeyse insan kadar enerji yükleniyor. Yumurtalık yemde, yumurta ve yumurtalıklarını aşırı zorlayarak yumurtlama olayını, sahte gece gündüz ile en az 2 kat artıran bir uygulama. Dolayısı ile mubişlerimizi bu kadar zorlamaya gerek yok. Kararında kullanabiliriz tabiki. Tavukçuluk işinde profesyonel arkadaşlar daha iyi açıklayacaklardır.

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
mubişlerime balık kemiği takmıştım hiç ilgi göstermemişlerdi bugün baktığımda baya bi iştah ile yemişler bu yumurta hazırlığı olabilirmi

bide yeni konu nasıl açılıyor tarif ederseniz sevinirim

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
enginersin' Alıntı:
mubişlerime balık kemiği takmıştım hiç ilgi göstermemişlerdi bugün baktığımda baya bi iştah ile yemişler bu yumurta hazırlığı olabilirmi

Kuşlarınız eş ise yumurta zamanı genelde dişiler çok tüketir evet

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Gürhun Ayaz' Alıntı:
enginersin' Alıntı:

Kuşlarınız eş ise yumurta zamanı genelde dişiler çok tüketir evet

eş olduklarını sanıyorum takip ettim birbirlerini kaşımalar erkeğin dişiyi doyurması dişinin yuvalıkta vakit geçirmesi herşey işaret ediyor sanırım eş olduklarını ancak daha hiç yumurtlamadılar dikkati çekti balık kemiğini bugün iştahla yemeleri

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Body Buildin yapanlar içinde balık unu yararlı oluyor diye bir bilgi görmütüm % 75 protein içeriyormuş ama fazla protein kuşları Gut hastası yapar :)

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
civciv yemini deneyen arkadaşlar var be denemedim gerek görmüyorum zengin içerikli çeşitliliği bol mamadan yanayım

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Bir kaç kez bende denedim, ama daha tecrübeli bir kaç arkadaşım kuşlarda isale yol açar, kullanma demeleri üzerine kestim. tercih sizin... :)

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Kuşlar için hazır olan diğer yemlerden alırsan daha iyi olur. Her canlının bünyesi farklıdır. Ağır gelebilir