hastane kafesi

davut koç

Üyemiz
Adı
Davut
Soyadı
Koç
hastane kafesi  yapmaya başladım zaman buldukça yapıyorum ön camı eksik onu birkaç gün içinde takacağım

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Bittikten sonrada inş. resimleri paylaşırsanız sevinirim. Güzel birşey olucağa benziyor.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Davut Bey, Ellerinize Sağlık..

davut koç

Üyemiz
Adı
Davut
Soyadı
Koç
kusura bakmayın ama hastane kafesi önü içincam düşünüyoru ama bazı arkadaşlar bu fikrime sıcak bakmıyorlar sizlerindefikrinizi almak isterim teşekkür ettim

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
bencede cam olmaz normal kafes gibi olması lazım
yemliğini suluğunu gene dışardan takacaksın
yani kuş normal kafesinden çok daha değişik kafese girdimi sitres yapar
tam tersi iyileşme yerine daha kötü olabilir
kuş kendini deli hastanesinde zannedebilir ;)

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
bence camın faydası kafesi daha sıcak tutması bu sıcaklığı cam takmadan sağlamak önemli ve zor sonuçta hasta kuş için daha sıcak bir ortam lazım

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Eline saglık güzel olacaga benziyor, bitincede resmi bekliyoruz...

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
bencede cam olmaz normal kafes gibi olması lazım
yemliğini suluğunu gene dışardan takacaksın
yani kuş normal kafesinden çok daha değişik kafese girdimi sitres yapar
tam tersi iyileşme yerine daha kötü olabilir
kuş kendini deli hastanesinde zannedebilir ;)
Selahattin abi içine tel koyup dışını camla kapatsak olmazmı ?

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
camın ne faydası olurki sıcklık için düşünüyorsanız bence gerek yok zaten içine ısıtmak için lamba tarzı bir şey koyacaksınız lambada kafesin ortalarına gelecek şekilde monta olursa iyi olur kuş üşüdüğü zaman lambanın altına gelir çok sıcak oldumuda köşelere kaçacaktır (zamanında bıldırcın üretmiştim ordan biraz çakızlıyorum)

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Benim üretici arkadaşlarda gördüğün hasta kafesi camlı (tel yok )
ve termostatlı, ısı derecesini ayarlıyorsun ve o ısıya geldlğinde sabitleniyor, ısı devamlı aynı derecede oluyor buda bence kuş için daha randımanlı olur.Öbür türlü kuş  ısı değikliğinden iyileşse bile çok geç iyileşecek, ısı sabit olursa daha çobuk kendini toparlıcaktır...(ayrıca suyu yemi içeri koyuyorsunuz)

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Bende hasta kafesi değil ama bu akşam hasta akvaryumu yapıcam kendime. Selahattin abimin dediği gibi bakalım iş görücek mi.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
illaki üretmediğim vardır ürettiklerimi yazıyım istersen yazdıklarımdan geri kalanını üretmemişimdir

ineklerimiz vardı 2 inek aldık 11 taneye kadar çoğalttık tabiki amatörce
40 tane kuzu aldım büyüttüm birazından yavru aldım
1 adet eşşek besledim, bıldırcın ürettim
3000 adet bıldırcın yumurtası çevirebilen kuluçka makinesi kendim yaptım bunun yanında tavuk,hindi,kaz ve pekin ördeklerim vardı
ve bir anda 2 si kangal 8 köpeğim vardı
tabi bunun yanında bunları besliyecek herşeyden önce şamlar köyünde 22 dönüm arazimiz hala mevcut kardeşim orada adı çiftlik ama şuan köpeklerden başka hayvan yok
ha birde unutmuştum güvercinlerim vardı şuan hala tam bir dairede 9 birbirinden ayrı kümesim var fakat içlerinde kuş yok
ve şuan aynı binada güvercin üzerine peti bulunan biraderim var
şuan 250 takım muhabbetim var 250 takım boş yerim var
ve bu işi severek yapıyorum ama tamamen DUYGUSAL
yalçın aynı öz geçmiş gibi oldu daha aklıma gelmeyen hayvanlarda vardır
yani bir canlı hayvanı besleyip ondan yavru almayı çoğaltmayı seven genlerimiz biraz farklı galiba 
parmaklarım yoruldu daha yazamıyacağım

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
abi bende tavuk horoz bıldırcın inek köpek balık kuş besledim. ama daha besliyeceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Tabi senin gibi çiftlikte değil köye gidip geldiğimde besledim. İstanbulda ise kuş balık köpek besliyebildim sadece:) Maşallahın var abi benim aileden gelen genlerde yok ama bende bişeyi büyütüp yavru alıp yavrusunu görmek çok hoşuma gidiyor.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Selahattin abi sanki işbaşvurusunda bulunmuş gibi özgeçmiş olmuş  ;D Maşallah... Ayrıca seni bu üreticiliğinden dolayı kutlarım...:))

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
yahya bir olayıda anlatayım sana geçmiş zaman önce lüleburgazdan benden tuz alıp pazarlarda satan mumin ismindeki arkadaş aynı zamanda pazarlarda civciv satıyordu bana 100 adet hediye civciv getirdi

civcivleri fire vermeden büyüttüm bunların hepsi etlik horoz çıktı
mahfoldum bunlara çuval çuval yem taşıdım neyse bunları yavaş yavaş bir, iki, bir,iki eşe dosta verip azaltmayı düşünürken

trafikte yol alırken yolda tavuk satan el arabası olan bir adamı görüp durdum bende senin sattığın bu horozlardan var dedim adam balıklama atladı
hemen el arabasını benim kamyonetin arkasına attım horozların yanına geldik adam hepsini aldı iyide para verdi meğerse sünnet zamanıymış bu horozlarda sünnet zamanında satılıyormuş

kendi kendime keşke bu horozcuyu önceden görseydim bedavaya bir sürü horozu dağıtmıştım işin en kötüsü ne biliyormusun

birde bana bozuk atıyorlardı horozları pişirirken 1 büyük tüp harcadık diye böyle bir anım vardı bunuda sizlerle paylaşayım dedim

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
yahya bir olayıda anlatayım sana geçmiş zaman önce lüleburgazdan benden tuz alıp pazarlarda satan mumin ismindeki arkadaş aynı zamanda pazarlarda civciv satıyordu bana 100 adet hediye civciv getirdi

civcivleri fire vermeden büyüttüm bunların hepsi etlik horoz çıktı
mahfoldum bunlara çuval çuval yem taşıdım neyse bunları yavaş yavaş bir, iki, bir,iki eşe dosta verip azaltmayı düşünürken

trafikte yol alırken yolda tavuk satan el arabası olan bir adamı görüp durdum bende senin sattığın bu horozlardan var dedim adam balıklama atladı
hemen el arabasını benim kamyonetin arkasına attım horozların yanına geldik adam hepsini aldı iyide para verdi meğerse sünnet zamanıymış bu horozlarda sünnet zamanında satılıyormuş

kendi kendime keşke bu horozcuyu önceden görseydim bedavaya bir sürü horozu dağıtmıştım işin en kötüsü ne biliyormusun

birde bana bozuk atıyorlardı horozları pişirirken 1 büyük tüp harcadık diye böyle bir anım vardı bunuda sizlerle paylaşayım dedim
Abi alemsin ya :) ben olsam gideer parasını alırdım hepsinden :