ısıtma sistemi

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Arkadaşlar yeni başlangıç yapma aşamasındayım kafama takılan en önemli konu ısınma muhabbet kuşu beslemede ısının önemi nedir besleme yapılan  alanın ısısı nasıl olmalı bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim malum önümüz kış şimdiden teşekkürler

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
soğukta tüye girer çiftleşmeleri gecikir yada daha hasas olurlar galba

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
ısıtma önemli özellikle kışın ortam aynı ısıda kalmalı ben kışın 20 derecede tutuyorum.ne sıcak ne soguk hayvan alıştımı bir sorun olmuyor ama arada havalandırmada yapmak lazım.

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Selahattin abi ortam çokta soğuk olmuyor ancak yinede soğuk var işte senin sözlerinden kuşların soğuk havaya dayanıklı olduklarını anlıyorum umarım doğru anlamışımdır ayrıca yazın gerçekten bişiler bulmak lazım teşekkürler  ::)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Soğuğa karşı dayanıklıdırlar (Fakat Üremezler) Enerjilerinin büyük kısmını kendilerini ısıtmaya harcayacaklardır;  Cereyan (hava akımı) olmamalı fakat..

Engin Bey, Kış aylarında Bakacağınız odanın ısısı kaç dereceye kadar düşüyor ?

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Yılmaz bey şimdi ne desem bilmiyorum çokta soğuk olacağını tahmin etmiyorum kış aylarında zaten erkek ve dişileri ayırmayı planlıyorum bilmem doğru olurmu yaz başlangıcında eşe atarım diye düşünüyorum

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Sıcaklık 10 derece civarında olsa ve bu sıcaklık altına düşmese mesela hayatta kalmalarında bir sorun olur mu?Ceyransız hava ortamı ve BOX kafes sistemi içinde bakılacak kuşlar için söylüyorum.Güneş ışığı almıyorlar.Duvarlar sarı renk boyalı.Lamba ise enerji ampulü ve beyaz renk.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Ben termostatlı soba kullanıyorum. Ortam ısısı devamlı 18-20 derecede oluyor. Yazın kuşlardan verim almanız pek kolay değil. Kuşlar soğuktan çok sıcaktan daha fazla etkilenirler

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Engin bey, ısıtma önemli bir konu, ben dükkanın üretim yaptığım her tarafını önce 4 lük strafor ile kapladım, hiç boşluk kalmadı, bu şekilde yaparsanız % 70 e kadar enerji tasarrufu yaparsınız. Sıcak ve soguk arasındaki fark oldukça uzar, hava faaliyetlerinden çok hızlı bir şekilde üretimhaneniz etkilenmez. Bunda da bir dez avantaj var. Hava sirkülasyonu olmadığı için temizlenmeyecek, sürekli kirli kalacak, kuşlarımız hastalanacak. bunun için havalandırma teşkilatıda kurmak lazım. Bir ara taşınabilen klimalardan araştırma yapmıştım. Bu klimalar dışardan aldığı temiz havayı ısıtarak içeri veriyordu. Normal klimalar içerdeki havayı tekrar ısıtır, bu uygun değil tabi. Dışardan mutlaka temiz hava girişi olması lazım. Ben hatta biraz daha ileri giderek, ozon makinası almayı bile düşünüyorum. 400 tl civarında şimdilik, hem içme sularını, hem de havayı dezenfekte ettiğinden dolayı istiyorum.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
BISMARCK' Alıntı:
Sıcaklık 10 derece civarında olsa ve bu sıcaklık altına düşmese mesela hayatta kalmalarında bir sorun olur mu?Ceyransız hava ortamı ve BOX kafes sistemi içinde bakılacak kuşlar için söylüyorum.Güneş ışığı almıyorlar.Duvarlar sarı renk boyalı.Lamba ise enerji ampulü ve beyaz renk.
Ekrem, büromatiklerden soğuk su içiyoruz, görmüşsündür mutlaka. Bunlar 8-10 derece. Ben 6 derece olanlardan içemiyorum soğuk olduğu için. Eğer 10 derece ise pek hastalıktan başlarını kaldırabileceklerini sanmıyorum. İyi bir izolasyon ve ısıtma gerekli diye düşünüyorum. Bakalım üstadlar ne söyleyecek.

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Termostatlı soba almak lazım o zaman.Elektik sarfiyatı ne oluyor acaba bu sobalarda?

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Netten bir kaç termostatlı sobaya baktım.Marka olarak KUMTEL bilinen bir marka.Ancak beni elektrik sarfiyati ve maliyetler düşündürüyor.Aşağıda iki marka linki veriyorum.Sizce hangisi daha iyi olur benim için.Kuşlarımın olduğu oda ortalama olarak 2 metreye 1.5 metre civarında.Oda yüksekliği de 2.67 metre.

http://www.hepsiburada.com/Liste/kumtel-ks-2882-goldray-1000-watt-infrared-isitici/ProductDetails.aspx?productId=evkum2882&categoryId=8001873

http://www.hepsiburada.com/Liste/kumtel-elit-serisi-infrared-isitici-/ProductDetails.aspx?productId=evkumelit&categoryId=8001873&SKU=EVKUMELIT-2500

CaSuS

Takipçi Üyemiz
Adı
mehmet
Soyadı
guven
Bu infirared ısıtıcalarla elektirik sarfiyatının bir hayli fazla olacagı kanısındayım.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Termostatlı olması ısıyı küçük bir aralıkta sabitleyebilmesi güzel. Tabii İnşAllah kullanılan üretimhanelerde elektrik kesintisi olmasın..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Kışın evde, 1400 w 12 saatlik çalışma 12 saatlik termostatta bekleme günlük 3 tl, ayda 90 tl extra getiriyor. Üstelik havayı ısıtmıyor. Çok yakından yakıyor. Biraz uzağa koymak gerekli. Sonra daikin klima aldım, ayda 60 tl ye düştü.

Serdar SÜRKECÜ

Uzman Üyemiz
Adı
Serdar
Soyadı
Sirkeci
Geçen sene üretimhanemde infrared ısıtıcı kullandım ama tavsiye etmiyorum elektrik tüketimi oldukca fazla ve ortamdaki nem oranını fazla düşürüyor. Daha sonra yağlı radyatör kullanmaya başladım elektrik tüketimi az ve ortamdaki nemide fazla etkilemiyor. 1750W lık cihaz 20 derecede termostatlı düzenli çalışarak elektrik faturası olarakta infrared ile aylık 180 tl geliyorken yağlı radyatör ile 80 tl geliyordu. ( mekanın büyüklüğü veya küçüklüğü, ve ısı yalıtım durumuna göre farklılık gösterir. benim belirttiğim rakamlar 15 metrekarelik alan için geçerli )

Yağlı radyatör.