Kendi gaga taşını kendin yap

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Arkadaşlar çoğu arkadaşımız petshop lardan gaga taşı diye sıva ve kartonpiyer alçısından imal edilmiş gaga taşları diye satılan alçıları veriyorlar bunlar kuşlarımıza yararından çok zararları olmaktadır oysa gaga taşlarını yapmak okadar zor değildir dişçi medikali satan yerlerden dişçi alçısı alıp yarı yarıya bildiğimiz temiz kumu sulandırıp eski veya kırık yemliklere veya buzdolabı buzluklarına kalıp olarak kullanıp tellerinide önceden hazırlayıp harç yapıp dökebiliriz itimat edin hem sıhhi hem daha sert gaga taşına sahip olabilirsiniz

Ahmet

Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
TATAR
abi inanki bende aynısını yapıyorum tek fark içine mürekkep balığının kemiginide önceden havanda toz haline getirip öyle koyuyorum..Böylelikle yumurta zamanı kalsiyum ihtiyacınıda gaga taşlarından gidermiş oluyorlar.Allah ne güzel yaratmış her yerimiz deniz maşşallah buralarda bütün sahiller mürekkep balıgı kemiği dolu.arada sırada sahile gidip torbaları doldurup geliyorum...

cem

Üyemiz
Ben witte molen in iyotlu enerji bloğunu alıyorum paketi 50 milyona geliyor , yanlış hatırlamıyorsam pakette 50 adet var .

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
az kuşları olan arkadaşlar için witte molen iyidir belkide ama çok kuşu olan arkadaşların maliyetlerini düşürme açısından kendi gaga taşını kendi yapmasıda iyidir düşünsene selahattin beyin orda 250-300 çift kuş vardır herhalde ayda bir gaga taşı harcasalar heray 300 tl büyük paralar  maliyetler yükselir :'(

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
selahattin abi doğu söylüyor benim mesleğim kartonpiyer yirmi yıldır aynı işi yapıyorum bu kuş işine girmeden evvel bazı akvaryumcular benden gaga taşı isterlerdi buzluk kaplarında yapardım ve onlara verirdim para bile almazdım çünkü inanın 200 yanesinin maliyeti 1 tl idi şu andada aynı değişen birşey yok sonradan kuşlara merak sarıp bu işlere girince petshoplarda bunun tanesini 1 tlye satıldığını öğrenince çok şaşırmıştım şimdi bazen gaga taşı yapıp satmayı bile düşünüyorum ama piyasadaki tüm markasız gaga taşları kartonpiyer alçısından yapılıyor bunu herkes bilsin

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
selahattin abi dişçi alçısının kilosu 7 tl.doğrumudur.1 kilo alçıya birazda normal alçı koysak bir sakıncası olurmu.

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Arkadaşlar bende bir yerde okumuştum.Bu karışımın içine mermer tozu da konuyormuş.Acaba zararı olur mu bende bilmiyorum.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
zeki dişçi alçısının renklileride var beyazıda var ben beyazının torbasını 4 tl alıyorum torbasıda ya 2kg yada 3kg idi hatırlamıyorum renklisi az pahalı olabilir ben 40 tl alçıyla 5 tl kumla eski yemlik kap ölçüsüyle 1000 tane gaga taşı yaptım

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
benim okuduğum ve duyduğum tarif.alçı-mermer tozu-mürekkep balığı kemiği-kum çok kaliteli ve hayvan açısından yararlı olyormuş.selahattin abi daha iyi bilir.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
istanbulda dişçi alçısını bulabileceğiz bir yer biliyormusunuz arkadaşlar bilen arkadaşlar tarif ederlerse memnun olurum

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
ben fide yetiştirilen viollerden istediğim büyüklükte yapıyorum çok kolay çıkıyor tekrar kullanıyorum diğer abilerimin yaptıklarına ilave midye kabuğu kırıp koyuyorum

imrunlu

Uzman Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Karakuş
PLASTİK BARDAGI TAVSİYE EDERİM 100 ADETİNİ 1 LİRAYA ALABİLİRSİNİZ VE DOLDURMADAN ÖNCE BARDAGI YARIYA KADAR KESİN ALÇINIZI YAPIN VE BARDAKLARA DÖKÜN TELLERİDE KOYDUNUZMU OLAY BİTMİŞTİR SONRADA BARDAKLARIN KENARINA BİR MAKAS  YADA FALÇATA YARDIMIYLA Bİ ÇİZİK ATIN BARDAGI YIRTARAK ÇIKARTIN NE KALIBI  YAGLAMA DERDİNİZ OLUR NEDE BAŞKA BİŞİ FABRİKASYON OLUR TEK ÖLÇÜ TEK MODEL :)

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
plastik bardak iyi fikir ama çok büyük kafesin içinde çok hantal durur biraz daha ufak bir şey olsa dahada iyi olur