kuşların içme suyu

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
arkadaşlar kuşlarımızın içme suları çok önemlidir bu suların mutlaka ya dinlenmiş en az 3 gün süreyle yada hazır satılan sulardan almalıyız çeşme suyu muhakkak o minik bedenlerde kalıcı hasarlar verecektir hemen olmasada zamanla mutlaka olacaktır ayrıca dinlendirmek için su kabının yada bidonunun ağzı mutlaka açık olmalıdırki suyun içindeki klor uçsun zaten dinlerdirmedeki kasıt budur aksi halde bir ay dursa değişen birşey olmaz

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Paylaşım için Sağ Olun Çetin Bey..

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
çetin bey teşekkürler bilgi ve birikimlerinizi bizlen paylaştığınız için

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Ben hep dinlenmiş su kullanıyordum.Ama gene de işi sağlama almak için Rize gibi suyu çok güzel bir yerde olduğum halde para ile damacana su alacağım bundan sonra.Birşey daha öğrendim.Teşekkürler size.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
arkadaşlar kuşlarımızın içme suları çok önemlidir bu suların mutlaka ya dinlenmiş en az 3 gün süreyle yada hazır satılan sulardan almalıyız çeşme suyu muhakkak o minik bedenlerde kalıcı hasarlar verecektir hemen olmasada zamanla mutlaka olacaktır ayrıca dinlendirmek için su kabının yada bidonunun ağzı mutlaka açık olmalıdırki suyun içindeki klor uçsun zaten dinlerdirmedeki kasıt budur aksi halde bir ay dursa değişen birşey olmaz
Paylaşım için teşekkürler...

En iyisi su arıtma cihazında arıtılmış su yada hazır sudur.Kloru gitmesi için agzı açık bekletilen su kabında hemen bakteri üremesi başlayacagından , bu işlem biraz daha riskli olur...