mıknatısla cinsiyet tespiti

mtongur

Takipçi Üyemiz
Adı
Mümin
Soyadı
TONGUR
bazen bir kuşun cinsiyeti hakkında yanıldığımız olur, genelde belli etselerde. Bi çözüm öğrendim paylaşmak istiyorum bilemem belkibi çoğu biliyordur ama. Bi abide gördüm o ta amerikadan getirtmiş 15 dolara. 15cm bi ipe bağlı(acaip bi benzetme olacak ama mezar taşını düşünün, bunun küçük hali. tersinden ipe bağlı yani sivri ucu aşağıda kalıyor) bu ipi yukarıdan kuşun tam belinin üzerine 1 cm kalacak şekilde sarkıttı, kuş dişiyse mıknatıs daire yaptı, erkekse (kuşun boylamasına)düz gidip geldi. Orda çok şaşırdım hatta küçücük yavrularda denedik sonuç verdi. Baktımki bu normal mıknatıs evde de bi buzdolabı süslerinin arkasındaki mıknatısı denedim sonuç aynı. hatta kendinize deneyin bileğinizde sonuç aynı. Abi diyordu yumurtada bile gösteriyor ona bakmadım ama imdi yeni yavruların bile cinsiyetine bakıyorum.Yüzlerce kuşa baktım iki üç tane hata verdi ama doğruluk oranı çok büyük %99 falan Belki işinize yarar diye düşündüm. Saygılar

Aliıntı.. http://www.kuscular.org/yetistirici-dayanismasi/miknatisla-cinsiyet-tespiti-t10176.html

Denemek lazım. Ben bir mıknatıs bulunca deneyecem. Bakalım sonuç nasıl çıkacak??

rabbani

Uzman Üyemiz
Adı
ÜNAL
Soyadı
YILMAZ
Ne diyelim  doğrudur ama çok ilginç bi metod abi  :D

Paylaşım için teşekkürler

mtongur

Takipçi Üyemiz
Adı
Mümin
Soyadı
TONGUR
Rica ederim arkadaşlar. Kuşlarla ilgili her türlü yöntemi araştırıp paylaşıma sunacağım. Faydalı olacağını ümit ediyorum.

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
yeraltındaki su kaynagını tespit etmek icin mıknatıs kullanıldıgını gördüm ama böyle bir tesbit oldugunu bilmiyordum denemek lazım

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Birde video çekip paylaşsaydınız çok iyi olurdu çok merak ettim şu mıknatısı  :D

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
abi hakkaten cok degısık bı bulgu ya vallahi şaşıp kalıyorum bunu nerden akıl edıpte denıyolar hıc  kafam basmadı:)  supersınız ya  paylaşım için tşk ler

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
dimi mehmet abi hala hayretle yazıyı 10 kere okudum bizim insan kullugunun demekki yapamayacagı bişey yok ölümden öte

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Mümin TONGUR' Alıntı:
bazen bir kuşun cinsiyeti hakkında yanıldığımız olur, genelde belli etselerde. Bi çözüm öğrendim paylaşmak istiyorum bilemem belkibi çoğu biliyordur ama. Bi abide gördüm o ta amerikadan getirtmiş 15 dolara. 15cm bi ipe bağlı(acaip bi benzetme olacak ama mezar taşını düşünün, bunun küçük hali. tersinden ipe bağlı yani sivri ucu aşağıda kalıyor) bu ipi yukarıdan kuşun tam belinin üzerine 1 cm kalacak şekilde sarkıttı, kuş dişiyse mıknatıs daire yaptı, erkekse (kuşun boylamasına)düz gidip geldi. Orda çok şaşırdım hatta küçücük yavrularda denedik sonuç verdi. Baktımki bu normal mıknatıs evde de bi buzdolabı süslerinin arkasındaki mıknatısı denedim sonuç aynı. hatta kendinize deneyin bileğinizde sonuç aynı. Abi diyordu yumurtada bile gösteriyor ona bakmadım ama imdi yeni yavruların bile cinsiyetine bakıyorum.Yüzlerce kuşa baktım iki üç tane hata verdi ama doğruluk oranı çok büyük %99 falan Belki işinize yarar diye düşündüm. Saygılar

Aliıntı.. http://www.kuscular.org/yetistirici-dayanismasi/miknatisla-cinsiyet-tespiti-t10176.html
Gerçektende işe yarıyor, denemesi bedava...:)

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Bende merak ettim ve denedim gerçekten oluyor. Demekki dişilik ve erkeklikte ayrı bir magnetik etki var

yigido580638

Yeni Üyemiz
acaba insanlar üzerinde çalışırmı??

Hamile kadınlardada ipin ucunda yüzükmü  tutuyorlar karınlarına ne  öyle bişeyler vardı sanırım??

İpin ucunda mıknatısla denemek gerek..

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
ipliğe bağlanan mıklatısı kuşun üzerinde sabit mi tutuluyor yani kendisimi hareket etmeya başlıyor yoksa belli bi hareketi bizmi veriyoruz
bide kuş kafeste veya eldemi tutuluyor

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
kumrularda işe yarar mı muhabbet kuşunun gagasından anlasakta onlardan pek anlaşılmıyo