NE YAPMALIYIM USTALARIM BİR FİKİR VERİRMİSİNİZ

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Benim muhabbet kuşlarını geçen hafta yani ayın 5 inde eşleşirlerken gördüm şu an dişi pek fazla folluktan dışarıya çıkmıyor bende elimden geldiğince yanlarına girmiyorum rahatsızlık vermemek için dişinin poposunda açılma var biraz görebildiğim kadar karnıda şiş görünüyor tam altı bacaklarının arası edindiğim bilgilere göre 1 haftada yumurtlar diyorlar eşleştikten sonra ayın 5 inde başladılar çiftleşmeye bugün 13 ü daha yumurtlamadı bu normalmi tan günü varmı bu işin yoksa değişiyormu kuştan kuşa son bir kaç gündür çiftleştiklerini görmedim bana denk gelmedi ancak öncesinde hergün gördüm çiftleşmelerini müdahale yapılması gereken bir durum olabilirmi veya nezamana kadar beklemem gerek  bi yardım ederseniz sevineceğim kuşlarımın ilk yumurtası değil aldığım kişi daha önceden yumurtladıklarını söyledi

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Engin Bey, yumurta gelecekse max.15 günde gelir (Bu süreyi mevsim, beslenme,  psikolojik sebepler ve bunun gibi faktörler belirliyor). Lakin her çiftleşme yumurta ile sonuçlanmıyor.
  Şanslısınız, kuşlarınız eş. Sabırla beklemenizi öneririm..

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Yılmaz Bey teşekkür ederim sabır işini çözdüm ben o konuda bi sorun yokta ben kuşların sağlık sorunu olmasından endişe ettim lakin daha yeniyim bu konularda yumurta tıkanması gibi problemler ile karşılaşmak istemediğim için sormak mecburiyetinde kaldım bana 1 hafta diye söylenince endişelendim
tekrar size teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı saolun

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    4 Kasım 2009'da ve sonrasında, dönem dönem defalarca çiftleşmiş bir çiftimin ilk kuluçkasının ilk yumurtası 22 Nisan 2010'da gelmişti (Yaklaşık 6 ay sonra). İnşAllah siz, benim kadar beklemezsiniz..

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Engin Bey, yumurta gelecekse max.15 günde gelir (Bu süreyi mevsim, beslenme,  psikolojik sebepler ve bunun gibi faktörler belirliyor). Lakin her çiftleşme yumurta ile sonuçlanmıyor.
  Şanslısınız, kuşlarınız eş. Sabırla beklemenizi öneririm..
+1

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
yılmazında dediği gibi her çifleşmenin arkasından maalesef yumurta gelmiyor ama genede iyiye işaret diyebiliriz en azından erkek erkekliğini dişide dişliğini hatırlıyor dişi kuş erkek kuşun yavru yumurta yaptığında kendisine yardım edeceğini hissettirdiği anda yumurtayı patlatacaktır burda erkek kuşa çok iş düşüyor bütün kandırmayı,palavraları yapması lazım ;) ;)

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Selahattin Abi ve Yılmaz abi şu an çok mutluyum inşallah yavrularımın çıktığınıda görürüm çünkü kuşum bugün ilk yumurtasını yapmış o yüzden çok mutluyum herşey için herkeze yorumlarınızdan ve bana vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok çok teşekkür ederim inanın çok güzel bişi folluğa bakmak için dişinin çıkmasını bekledim 1.5 saattir oturdum bekledim ve görünce çok sevindim ya süper bişi inş. döllemede olmuşturda bıcırıklarım oluşur :D :D :D

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
enginersin' Alıntı:
Selahattin Abi ve Yılmaz abi şu an çok mutluyum inşallah yavrularımın çıktığınıda görürüm çünkü kuşum bugün ilk yumurtasını yapmış o yüzden çok mutluyum herşey için herkeze yorumlarınızdan ve bana vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok çok teşekkür ederim inanın çok güzel bişi folluğa bakmak için dişinin çıkmasını bekledim 1.5 saattir oturdum bekledim ve görünce çok sevindim ya süper bişi inş. döllemede olmuşturda bıcırıklarım oluşur :D :D :D
Engin gözün aydın olsun sakın 2.yaptımı 3.yaptımı 4.yaptımı diye merak edip yuvalığı açma 1.yumurta tarihi yaz 18-19 gün sonra bakarsın

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
çok saolun
tamam Selahattin Abi bakmak işin bile 1.5 saat bekledim :D kıyamıyorum ben onlara rahatsız olacaklar diye ellemem abi anca dışarda felan denk gelirse belki :D ama süper bi sevinç oldu kızımla bana kızımda merakla bekliyordu

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
gözün aydın engin abi inş hepsi dolu çıkar yumurtalarn gerçektn bambaşka bi duygu

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
Allah razı olsun bu mutluluğu herkezin yaşamasını isterim
bide hani burda herkez yazıyorya benim kuşum nezaman yumurtluyacak ustalarda sabır diyorya bu işe yeni başlıyanlar sabır kelimesini okumaya artık sinir olur hale gelmişlerdir emiğnim ancak ustalar ne söylüyorsa doğrudur
ben o beş kelimeyi yazmayacağım hani varya o işte sabır :D

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Engin Bey, Hayırlı olsun.. İnanın kendi kuşum yumurtlamış gibi sevindim..
  İlk kuluçka onlar için de diğerlerinden farklı olacak, yuvalık kontrollerinin her gün yapılması önerilir fakat yumurta safhasında her gün yapmasanızda olur; 2 yahut 3 günde bir yapabilirsiniz; tabii Anne kuş dışarıdayken. Muhtemelen 2 günde bir olmak üzere 6 yahut 7 tane yapacak tır..
  Anne kuş yavruların ne zaman çıkacağını anlıyor; yavru çıkmadan bir gün önce dışarıda daha fazla kalabilir fakat çıkış günlerinde dışarıya pek çıkmaz; Zaten yavrunun sesini duyup, anlayabilirsiniz..
  Her biri için ayrı ayrı sağlıklı, mutlu, uzun birer ömür dilerim..

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Rabbimde bana böylesi güzel günleri gösterir inşallah. 
Doğacak yavrularınız sağlıklı ve güzel olur iinşallah..

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
güzel dileklerinizden dolayı hepinize çok çok teşekkür ederim gerçekten bambaşka bir sevinç inş. herkez bu sevinci yaşar inşallah  herkeze Rabbim bol bol yavru almayı nasip eder çok saolun

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
inş  hepsi iyi olurlar. bizim kuşlarda bu çarşamba  çiftleşiyorlardı.dişinin karnı şiş ilk yumurtaları olucak inş erkek yeni ergen sanırım çok sayıda yavru beklemiyorum.evimiz bi süre soğuktu oda sıcaklığı artınca çiftleşmeye başladılar ama erkekle çiftleşmesine yakın karnı şişti kızgınlık yumurtası yapar diye korkuyorum.bizim dişi erkekten daha cazgır çünkü :) ;D

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
ceylin123' Alıntı:
inş  hepsi iyi olurlar. bizim kuşlarda bu çarşamba  çiftleşiyorlardı.dişinin karnı şiş ilk yumurtaları olucak inş erkek yeni ergen sanırım çok sayıda yavru beklemiyorum.evimiz bi süre soğuktu oda sıcaklığı artınca çiftleşmeye başladılar ama erkekle çiftleşmesine yakın karnı şişti kızgınlık yumurtası yapar diye korkuyorum.bizim dişi erkekten daha cazgır çünkü :) ;D
Siz böyle güzel şeyler yazdıkça içim kıpır kıpır oluyor. Ne güzel Rabbim banada gösterir inşalalh böyle günleri..