piyasadaki kuş satıcılarına dikkat

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
arkadaşlar son günlerde yeni arkadaşlarla tanıştım.hepside hevesli üretim yapmak için.ama bazı kişilerle tanışmışlar ve onlardan kuş almışlar tabiki işi bitmiş yada yumurtlama sorunu olan kuşları vermişler hemde faiş fiyatlara.şimdi hem insanların şevki kırılmış hemde maddi durumu boşulmuş.bu nedenle böyle satıcıların teşhiri olursa yeni arkadaşların kandırılmasını önlemiş oluruz hemde piyasamız bozulmaz.bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.bilmem katılırmısınız.

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
zeki ankara' Alıntı:
arkadaşlar son günlerde yeni arkadaşlarla tanıştım.hepside hevesli üretim yapmak için.ama bazı kişilerle tanışmışlar ve onlardan kuş almışlar tabiki işi bitmiş yada yumurtlama sorunu olan kuşları vermişler hemde faiş fiyatlara.şimdi hem insanların şevki kırılmış hemde maddi durumu boşulmuş.bu nedenle böyle satıcıların teşhiri olursa yeni arkadaşların kandırılmasını önlemiş oluruz hemde piyasamız bozulmaz.bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.bilmem katılırmısınız.
Söylediklerine katılıyorum bende Ankaradayım amatör olarak takılıyorum işe yeni başlayan ve Hobi olarak yapmak isteyen arkadaşların en büyük yanlışı çok sabırsız olmaları hemen hazır çift alıp üretime geçmek istemeleri ama bir gerçek var hiçbir üretici yüksek verim aldığı sağlam damızlıklarını satmak istemez(Herşeyin bir fiyatı vardır tabi ) ;) üretime Sağlıklı olduğuna kanaat getirdiğiniz yavrular ile başlayın Sabredin yavrular hem ortama alışmış olur hemde Yaşlı çiftler alıp kazık yeme riskinden kurtulmuş olursunuz ;) Bir abimizin sözüdür Bu işi ticari amaçlı yapan Sevdiği için yapmayan bir Kuşcunun satış sırasında söylediği sözlerin %99 u yalandır tek gerçek Sattığının kuş olduğunu söylemesidir. :D<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
hiç kimse fabrikasının para kazandığı makinasını satmaz  dikkatli olunuz

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
bizimde senelerden beri tüm arkadaşlara ve yeni heveslilere sürekli kuş alırken dikkatli olmalarını bu işe başlarken damızlık seçimini ya bildiği tanıdığı kişiden almalı yada yavrudan başlamalarını sürekli empoze etmeye çalışıyorum bizim bu sitemizin bu amaçla amatörce başlayanlara hizmet etmeye devam edecektir.
Saygılar

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Hepiniz doğrusunuz. Bende bir kaç şey eklemek istiyorum. Üretim için Yavru alın, farklı farklı yerlerden alın, parayı aldıktan sonra verin, önce karantinada ayrı ayrı tutun.

GEREDELÜ

Üyemiz
Adı
UĞUR
Soyadı
ÇETİNDAŞ
Madem böyle bir konu açıyorsunuz. Onların kim olduğunuda söylemeniz boynunuzun borcudur Zeki bey. Böyle bir konu açarak Ankaradaki bir çok değerli üreticiyi zan altında bırakmış oluyorsunuz. Ankara küçük bir kasaba yada köy değil. Ben Bolu'dan aranıza katılıyorum. Ankaraya sırf bazı üreticilerin kuşlarını görmek için gittim. Gittiğimede çok memnun oldum. Avrupayi tarz kuşları görebilme fırsatı bulmuş oldum. Daha kim bilir niceleri var. Siz bu ilanınızla bu üreticileride zan altında bırakıyorsunuz. Ki bu insanlar mesleklerinde ve iş hayatlarında kariyer yapmış insanlar. Beni yanlış anlamayın birilerinin reklamını yapmaya çalışmıyorum. Reklam yapmaya çalışsaydım isim verirdim. Ama bir örnekle birçok kişiyi zan altında bırakmanızı yanlış buluyorum.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Uğur Bey, kimse zan altında değil endişelenmeyin. Sonuçta Herkes (malını) Kuşunu bilir..
  Aynı konu istanbul için söylenseydi, Hiç üzerime alınmazdım.

GEREDELÜ

Üyemiz
Adı
UĞUR
Soyadı
ÇETİNDAŞ
Yılmaz bey. Ben ilandaki yanlışlığada vurgu yapmak istedim. Zeki bey arkadaşlarının bazı kimselerden kuş aldığını söylüyor kuşların kusurlu olduğunu söylüyor. Kimden alındığınıda biliyor. Daha sonrada bu kişilerin teşhir edilmesini istiyor. Eee biliyor işte teşhir etsin. Teşhir etmek demek herkese duyurmak demektir. Madem arkadaşları zarar gördü. O insanlar üye olsun onlar şikayetlerini bildirsinler. Bu siteye üye olmak 30 saniye almıyor.