plastik mi ağaç yuvalık mı

ertan

Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
ertan
Soyadı
akbaba
arkadaşlar ağaç yuvalık yoksa plastik yuvalık mı üretime uygun üretici arkadaşlar ne kullanıyor tavsiyeniz neler

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ertan plastik yuvalık çıkarıp yıkamak açısından rahat başka hiç bir özelliği yok sıhhat açısından dolayı ben kullanmıyorum yuvalıklardaki dışkılarının nemini plastik altlık almıyor ama ağaç altlık rahatlıkla emiyor ve dişkının çabuk kurumasını sağlıyor bence ağaç altlık daha sağlıklı

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Ertan Kardeş, Doğallıktan yana isen..
"Olabildiğimce doğal olacağım" diyorsan Ağaç (Ahşap) ürünler tercih et lütfen..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Evet ağaç en uygunu, tabi ya çamdan yada su kontrasından olmak şartıyla...

selçukhan baş

Yeni Üyemiz
Adı
Selçukhan
Soyadı
BAŞ
Plastik yuvalık takan arkadaşların dikkat etmesi gereken diğer bir hususda tabanının pürüzsüz ve kaygan olması kuşların ayaklarında problem yaratacağından tabanda pürüzlü bir ortam yaratacak şekilde kazımalar yapılmalı.Yeni aldığımız plastik yuvalıkda fark ettim.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
selçukhan baş' Alıntı:
Plastik yuvalık takan arkadaşların dikkat etmesi gereken diğer bir hususda tabanının pürüzsüz ve kaygan olması kuşların ayaklarında problem yaratacağından tabanda pürüzlü bir ortam yaratacak şekilde kazımalar yapılmalı.Yeni aldığımız plastik yuvalıkda fark ettim.
selçuk bey kazıdığımız yerlerdede pislik dolup bakteriye yol açmazmı bence hiç kullanmazsak daha iyi olur gibi

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Kuşların yaşam alanındaki doğallıkları üretimhanemize ne derece kazandırırsak verim açısındanda o derece karşılık alırız.

E

elaziz2316

Guest
ŞAHİN GÜNGÖR' Alıntı:
Kuşların yaşam alanındaki doğallıkları üretimhanemize ne derece kazandırırsak verim açısındanda o derece karşılık alırız.
    +1

Bence tartışmasız ağaç. Doğallık her zaman avantajlı. Kaldı ki şimdi her ortamda ağaç kullanılarak ortamın daha doğal, güzel hale gelmesi sağlanıyor.

mumit

Takipçi Üyemiz
mümkünse yuvalığa elektrik ve romatizmaya sebep olan plastikten uzak durun temizliği kolaylık dışında hiçbir fayda görmedim. bende bir ara kullanıyordum memnun kalmadım hepsini toplayıp ayaklarımla kırdım çöpe attım. en güzeli yuvalığa ağaçtan ortası oyuklu plaka kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Maska.41

Yeni Üyemiz
Adı
Rıza
Soyadı
Eryalçın
avrupalı üreticilerden plastik yapan var :eek:  resimlerini sitede gördüm

E

elaziz2316

Guest
    Ben birisinde komple plastik yuvalık görmüştüm. Yuvalığın içi bataklık gibiydi. Yavrulardan birisi de soğuktan ölmek üzereydi. Yukarıda da bahsedildiği gibi nem almıyor ve dışkılar çamur gibi oluyor. Talaş kullanıp, sık sık temiz yuvalık ile değiştirilerse belki. Ama gene de sağlıklı değil bence.

Maliyete gelince; baksana vatandaş uğraşmış yapmış, satıyor ve kar ediyor 3TL'ye de satıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-kus-muhabbet-kusu-uretim-icin-ideal-yuvaliklar-43821511/detay

En kötü ağaç yuvalık (yukarıdakini kötü bir yuvalık olarak nitelemiyorum, yanlış anlaşılmasın) bile plastik yuvalığa bence çok çok üstündür.

rabbani

Uzman Üyemiz
Adı
ÜNAL
Soyadı
YILMAZ
ŞAHİN GÜNGÖR' Alıntı:

aykutsüzer

Uzman Üyemiz
Adı
aykut
Soyadı
süzer
benim yuvalarım ahşap kontradan kendim yaptım.
içerisinde de plastik kaplar kullanıyorum fakat gün aşırı temizliyor ve talaşlarını değiştiriyorum.
avrupada ahşap kullandıklarını internette görmüştüm.
en güzeli ahşap.
benimde ahşap kullanmaya niyetim var.

rasit

Üyemiz
Adı
rasit
Soyadı
topkara
arkadaşlar 1 şıkta ayak kaydırmıo ve  kaydırırsa plastiğin içini hafif zımpara yapabiliriz 2 şık dışkısını palstik emmiyosa zaten talaş var içinde ve yurt dışında ağaçta kullananvar plastikte yani tercih meselesi