PVC Çoklu Kafes mi Yoksa Ahşap Kafes mi?

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Değerli Abilerim, amatör olarak muhabbet kuşu üretimime bir adet 4 katlı kafes ve 1 adet çifthane ile devam ediyorum.Ancak internette baktığım üretimhane resimleri ve üretici abilerimin dekorasyonlarını da görünce ben de kitaplık şeklinde üç tarafı kapalı ve ön teli olan çoklu üretim dolaplarından yaptırmaya karar verdim.Ancak hangi malzemeden yaptırınca daha iyi olduğu konusunda yorum yaparsanzı sevinirim.

İnternette bir tane PVC çoklu kafes resmi gördüm.Bu model salmalar acaba sunta - lam veya mdf malzeme ile yapılanlara göre daha mı iyi.Pek çok pet shop bu PVC çoklu kafesleri tercih ediyormuş.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ekrem 1 resimdeki harika al ondan üretim yap siler ve yıkarsın temizliği güzel olur ama alırken dikkat et ilerde dolapları fazlalaştırcaksan aldığın dolabın aldığın yerde devamı olsunki takım olur

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Yok abi fazlalaştıramam.Bu model ufak kilerime de tam uyuyor.Ne alırsam o kalacak.Hanımla anlaşmam bu yönde :(

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
selahattin abi bu pvc dolaplar çok güzel birşey kafam takılıyor bu plastik zamanla hayvanlarda elektriklenmeye bağlı stres yaparmı. :-\

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Ekrem, Bence de 1. resimdeki..
  İmkanın varsa onu tercih et..

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Ben sadece sağlık açısından düşündüm.Ama sonuçta biz bu PVC'yi en basit olarak pencerelerde de kullanıyoruz.Ancak Hilmi Bey'in belirttiği elektriksel stres durumu da şimdi beni düşündürmeye başladı.Teorik olarak olabilir gibi sanki.

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
BISMARCK' Alıntı:
Ben sadece sağlık açısından düşündüm.Ama sonuçta biz bu PVC'yi en basit olarak pencerelerde de kullanıyoruz.Ancak Hilmi Bey'in belirttiği elektriksel stres durumu da şimdi beni düşündürmeye başladı.Teorik olarak olabilir gibi sanki.
Elektriklenmeden dolayı tercih etmeyenlerde var evet. Bu arada bunların fiyatları öğrendinizmi? Biraz tuzlu pvc ler haberiniz olsun.

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Tuzlu olduğunu öğrendim evet.Ama daha kullanışlı ve temizliği de daha kolay.

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
bence bu tamamen göreceli bir durum pvc temizlik bakımından daha iyi hatta daha uzun ömürlü ama ahşapta doğal bir malzeme zaten suluk yemlik mama kabı herşey plastik bence ahşap daha iyi olur pvc kanserojen olduğu için kuşlar bence kuşlarda verimi ve ömrü kısaltır diye düşünüyorum acizane

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
SELAHATTİN ABİ DOĞRU DİYOR BİR İKİ DERKEN ELLİ VEYE BEŞYÜZ TAKIMLIK OLMUŞSUN İLERSİNİ DÜŞÜN KAFESLERİNİ ONA GÖRE SEÇ

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Ekrem bey benim kardeşim biyolog bende onun önerileriyle yola çıktım. Pvc kafeslerde kuşlar uçtukça ve kafesin herhangi bir yerine sürtündükçe elektriklenme oluyor buda kuşlarda stres yaratıyor. Ahşap kafes hem doğallık hemde kuşların huzuru açısından daha iyidir

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Şimdi ikilemde kaldım.Nasıl yapsam ki?18 mm. kaplamalı sunta'dan yaptıracağım o zaman.Başka ne yapabilirim ki?Oysa ki plastik fikrine epey bir alışmıştım.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
Şahin GÜNGÖR' Alıntı:
Ekrem bey benim kardeşim biyolog bende onun önerileriyle yola çıktım. Pvc kafeslerde kuşlar uçtukça ve kafesin herhangi bir yerine sürtündükçe elektriklenme oluyor buda kuşlarda stres yaratıyor. Ahşap kafes hem doğallık hemde kuşların huzuru açısından daha iyidir
şahin abiye katılıyorum,mantıklı

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Bu kadar yorumdan sonra ben de artık kaplamalı sunta veya mdf tarzı bir yapıda karar kıldım.Fikirlerini paylaşan bütün abilerime teşekkürler.