saçma geldi ama işe yaradı çok şaşırtıcı:)

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
kışalrm hiçbi şeklde yem kusma veya başki bişi hiçbişi olmuyodu iki gündür netten kuş seslerini açıyom kuşlar karşılık veriyo 4 dönüyo kafeste ve en erkeğn dişiye kusutuğunu gördm dişide aldı iki kez aynısı oldu inş anlaşırlar zamanla:)))

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
bende düşünmüştüm, youtube da çiftleşen kuşların sesleri var, indirip dinletmeyi düşünüyorum.

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
ben öyle yaptım ve işe yarıyo erkek kuş sesleri duydukça kızışıyo çiftlşmk istiyo dişi hiç izin vermezdi gagasına dokunsn sesi duydukları zaman yemleşiyolar ;) ;) ;)

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
sonuçta bunlar sürü kuşu bunlar normal onun için tek çiftle üretimdense çok çiftli üretim daha başarılıdır hatta tamamen sessizlik yerine radyo hışırtısı bile daha iyidir

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
bende dişiye annelerinin beslediği yavru mubiş lerin sesini dinlettim etkisi vardır inş kuluçkada şuan :)) çok içten dinlemişti sanki yavru için değilde kendi küçüklüğü geldi aklına galba :)

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
ercanyuksel' Alıntı:
kışalrm hiçbi şeklde yem kusma veya başki bişi hiçbişi olmuyodu iki gündür netten kuş seslerini açıyom kuşlar karşılık veriyo 4 dönüyo kafeste ve en erkeğn dişiye kusutuğunu gördm dişide aldı iki kez aynısı oldu inş anlaşırlar zamanla:)))
Türkçe Katliamı  :-[

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim

Türkçe Katliamı 

+1

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
biz burda türkçe katliamına bakmıyoz kuşların sorunlarıyla ilgileniyoruz türkçeyle derdi olan türkçe dersi görsün benim türkçem bana yetiyor ve gördüğüm kadarıylada bi siz anlamamışsınız demekki sizin türkçenizde sorun var benim değil bu yüzden siz türkçeyi öğrenin anlayan cevap veriyo zaten soruma düzgün yazdımki bunu anlamadık yada türkçe iyi değil gibi  bahane uydurmayın diye yani

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
başta düzgün yazacaksınki olaya değer verdiğin belli olsun.türkçeyede önem vereceksinki senin kişiliğini ortaya koyar biz senin nedemek istediğini anladık ama senin bir ileti yazarken bu foruma önem vererek yazman gerektirdiğini anlaman için yazdık.yani ben yazdım oldu gibi bir düşünce ile yazamazsın.yaşın kaç bilmiyorum ama eğer bu forumda yazı yazıp gerçekten cevap bekliyorsan ve samimi isen insanlarla hitap şeklini değiştireceksin.bizim derdimiz laf kavgası yada seni aşağalamak değil ama türkçeyide gerektiği gibi yazıp okumaktır.sen hiç gördünmü yabancı forumlarda veya muhabbet üreticilerinin sitesinde ingilizce ile dalga geçer gibi yazıldığını.demekki sen istersen düzgün yazabiliyorsun.bu olaydada kızacak bir şey yok.ben diğer arkadaşımız sadece olayın yanlış olduğunu anlaman acısından yazdık.diğer arkadaşlara gelince onlar belki dikkat etmemiş olabilir ama düzgün türkçe ile yazsan daha güzel olmazmı.bak yazınca oluyor.

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
ercanyuksel' Alıntı:
biz burda türkçe katliamına bakmıyoz kuşların sorunlarıyla ilgileniyoruz türkçeyle derdi olan türkçe dersi görsün benim türkçem bana yetiyor ve gördüğüm kadarıylada bi siz anlamamışsınız demekki sizin türkçenizde sorun var benim değil bu yüzden siz türkçeyi öğrenin anlayan cevap veriyo zaten soruma düzgün yazdımki bunu anlamadık yada türkçe iyi değil gibi  bahane uydurmayın diye yani
3 satır yazmış, 4-5 cümle kurmuş ve paragrafı bitirmişsiniz ama bir tek noktalama işareti bile kullanmamışsınız. Elbette dersimiz Türkçe veya yazım bilgisi değil ama burada iletişimi ancak yazılı olarak sağlıyoruz ve bunun sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için elimizden geldiğince yazı dilinin anlatım kurallarına uymamız gerekir diye düşünüyorum. Bu hepimizin işini kolaylaştırır. Aslında konu sadece sizinle ilgili değil, benzer iletileri forumda sık görür olduk ve iletişimi zorlaştırıyor. Burada konunun açıldığını görünce ben de bir forum üyesi olarak görüşümü belirteyim dedim.

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
burda haklısınız bişi demem diyememde ama bunu düzgün bi ifadeyle söyleseydiniz bende tamam deerdim. çünkü türkçeyi güzel kullanmak lazım katılıyorum burda,  ama türkçe katliamı yazıyosunuz bide gülücük işareti ve yanında. siz söyleyin  sizce bu doğrumu peki. ben kendi adıma özür dilerim sizden bundan sonrada yazdıklarıma daha çok dikkat edecem ve daha düzenli cümleleri kuracam

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
asıl ben teşekkür ederim selahattin abi. sonuçta burda bi aileyiz diyoruz geniş ve üzel bir aile. egerki bir aileysek birbirimizide kırmamak lazım burdada üstüme düşeni yaptım ben :)