Salmada kavganın videosu

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Merhabalar, Mehmet bey Çok geçmiş olsun, bu kavgalar her zaman olabilecek bir durumdur.Nacizane fikrimi belirtmek istedim.Yuva seçiminden,Eş seçiminden Mutlaka kavgalar,yaralanmalar olacaktır.Bu kaçınılmazdır.Ancak Haftada 1,bazanda 2 ölümün nedeni kesinlikle Eş veya Yuva seçimi değildir.Özellikle bir kuşun üzerine yapılan parçalamanın 1.ci NEDENİ ZAYIF HALKA (Hasta veya Hastalıklı kuşu)ortamdan yok etmek içindir.Aksi durum söz konusu olabilmesi için her gün,yada iki günde bir kaç tane kuşun parçalanıyor olması gerekmezmi ? .
Ben muhabbetlerde denemedim,Ancak Yazın burası çok sıcak olduğu için Eşleri ayırıp erkekleri bir salmaya,Dişileri bir salmaya alıp dinlendirmiştim.Ve 2,5 ay süresinde sadece 1 erkek kuşun öldüğüne ve diğerlerininde parçalamasına şahit oldum.
Ayrıca şu anda 45 çift Cennet ve Sevdayı Salmada üretiyorum.Kontrol içinde 10 günde bir Fotoğraf çekerim kayıt tutarım.Hastalanmadan Parçalanmaya çalışılan ne damızlık,nede bir yavru öldürülmeyle karşılaşmadım.Kaldıki ben yaklaşık 20 Çiftimi Toplama Damızlık olarak almıştım.
Saygılar.

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Bir şey daha ekliyeyim İzninizle,
Mehmet bey Mümkünse 3-4 hafta Dışkı testi yaptırmanızı Öneririm.
Çünkü sürekli ölümlerin başka bir açıklaması olması gerekir.
Saygılar.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
metroxylon' Alıntı:
benim kafamdaki fikir salmada en fazla 10-13 çift olması salma sayısını çok tutmak
benim yerim müsait olmadığı için limitimi doldurdum
    Özgür Bey, Siz limiti doldurduğunuza inanıyor olabilirsiniz. Fakat ben bu konuda size katılmıyorum.
    20metrekarelik alana 5 çiftte koysanız yetişkin kaybı olabilir. Ben bunu gördüm/yaşadım. Üstelik sağlığına, sıhhatine en güvendiğim dişiye saldırmışlar. Bunu 4 yahut 5 tanesinin yaptığını tahmin ediyorum; dövüp bir gözünü kör etmişler, biraz daha gecikseydim muhtemelen parçalayacaklardı.
    Gelişimlerinin 5., 6. aylarında kavgalar sıklaşır ve ciddileşir. Önce kovalayıp yoruyorlar, yere düşürüyorlar ve pençeleriyle üzerine saldırıyorlar; sonra gagalar.. Gagalamalar.. Sağlıklı bir yetişkini bile öldürebilirler, malesef yumurta ve yavrular için şartlar daha da acımasız. Ebeveynlerin yuvalıkta olmadıkları her an diğer yetişkinler tarafından öldürülme riskleri var.
    Bence 1 çiftten fazlasına herhangi bir alan limiti koymak çözüm değil..

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
arkadaşlar
bende biliyorsunuz kuşlarımı dinlendirmek için haremlik selamlık ayırdım 1,5 metrekarelik 5 adet salmam var herbirinde 80-85 adet kuşlar mevcut şuana kadar 1 ay oldu öyle kavga gürültü ölüm yaşamadım salmalarımda yuvalık takılı değil ve dişili erkekli karışık değil şunu demek istiyorum bana kalırsa bu ölümlü kavgalar birbirlerinin eşlerine ve yuvalıklarına mudahale neticesinde oluyor

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
GEÇMİŞ OLSUN MEHMET SALMALARDA BÖYLE SORUNLAR OLUYOR ARA VERDİĞİN İÇİN BENCE HSALA ALIŞAMADIN BU KUŞLARI ANLAMAK ÇOK ZOR DİĞER SALMAN İÇİNDE İNŞALLAH KENDİ YEME İNDİRDİĞİN YAVRULAR YETERDE SALARSIN

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yavuz Bey;

Söylediğiniz doğru olabilir. Sonuçta bunlar sürü halinde yaşamaya alışıklar, sürüler nasıl bir ruh durumu sergileyecekse bu sürünün ortalama ruh haline göre değişir bence. Benim salmada hasta olan kuşları genelde dışlamak yerine birbirine sokulup ısıtmaya çalıştılar. Ve ölen kuşum da hasta değil yumurtası olan sapasağlam görünümlü dişi bir kuştu. Artık neye kızdılarsa anlamak çok zor. Kuş deyip geçmemek lazım. Onlarında duyguları en az bizim kadar karmaşık.

İlker Bey,

Yeni salmayı kendi yavrularımdan doldururum doldurmasına ama hepsini bir atamayacağım için yaş farkı olacaktır. Bu da daha şiddetli olabilir.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Arkadaşlar 2 şey kafama takıldı, birincisi nijeri biraz fazla verdim son günlerde. İkincisi ben salmanın yanlarında olduğumda hiç linç olaylarına rastlamadım. Acaba daha fazla yanlarında dursam bunlar olmayacakmıy dı?

rabbani

Uzman Üyemiz
Adı
ÜNAL
Soyadı
YILMAZ
Yavuz Usta' Alıntı:
Merhabalar, Mehmet bey Çok geçmiş olsun, bu kavgalar her zaman olabilecek bir durumdur.Nacizane fikrimi belirtmek istedim.Yuva seçiminden,Eş seçiminden Mutlaka kavgalar,yaralanmalar olacaktır.Bu kaçınılmazdır.Ancak Haftada 1,bazanda 2 ölümün nedeni kesinlikle Eş veya Yuva seçimi değildir.Özellikle bir kuşun üzerine yapılan parçalamanın 1.ci NEDENİ ZAYIF HALKA (Hasta veya Hastalıklı kuşu)ortamdan yok etmek içindir.Aksi durum söz konusu olabilmesi için her gün,yada iki günde bir kaç tane kuşun parçalanıyor olması gerekmezmi ? .

Bazen olayları kestirmek  nedenini  hiçbir zaman öğrenemyeceğimiz hadislerle hep karşılaşacaz gibi geliyor bana bu kardeşin msj ise benim düşünceme uygun olanı bide doğasında saldırmak öldürmek varsa  bunlar olacak malum dünyada her canlı için bir ölüm gerekcesi olmalı..

HZ HATİCE R.H ALLAH RAHMET ETSİN  HER YENİ ESKİ HER CANLI ÖLÜR BUYURMUŞLAR ÖLÜM HAKTIR. HERKESE

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Arkadaşlar 2 şey kafama takıldı, birincisi nijeri biraz fazla verdim son günlerde. İkincisi ben salmanın yanlarında olduğumda hiç linç olaylarına rastlamadım. Acaba daha fazla yanlarında dursam bunlar olmayacakmıy dı?
    1)Nijerle alakasının olabileceğini pek sanmıyorum, Nijer vermesenizde kavga ederler.
    2)Uyarım eksikliği, onların tamamıyla doğal davranmalarına imkan kılıyor. Doğal davranışlarıda katliyama kadar ilerleyebiliyor. Siz ortamda olsaydınız endişeli ve belkide korkulu olmalarına sebep olacaktı ama siz sürekli orada olamazsınız ki.. Korkuluk yahut başka bir obje olsaydı; o da ancak kısa bir süre işe yarardı..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Nijerin erkek kuşlarda afrodizyak etkisi yaptığını, vücut sıcaklığının yükseldiğini, canlılığın arttığını okumuştum yada duymuştum bir yerde. Buda bir anlık çılgınlık veya kendini kaybetme durumu olabilirmi acaba, yani insanlardaki cinnet misali? Belki kimbilir bizdeki sadece varsayım.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
A-20101222-083018.avi

Bir daha nijer falan vermiyeceğim. O ilk şerxxsizi nasıl bulucam bilmiyorum. Ama bir şekilde onun ipini asmam gerekiyor. Daha gitmedim üretimhaneye, uzaktan indirdim videoyu. Büyük ihtimalle Ahmetin dediği gibi hasta kuşu egale ettiler. Bayadır ishalden kurtulamamıştı. Ama hayatta bir daha nijer vermiycem. Arkadaş birde sırada bekliyorlar şerxxsizler.

ozeldemirler

Uzman Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
DEMİR
Geçmiş olsun. Gerçekten çok üzüldüm. İlk başlatan kuşu bulman lazım. Dün bir abimizle görüştüm. Bir tane  huysuz erkek yaklaşık 10-12 yuvanın içindeki yavruları öldürmüş. oda o salmayı bölmüş 5-6 çiftlik salmalara çevirmiş. Tabii o kuşuda ayrı bir  kutuya almış. belki sende öğle bir çözüm bulabilirsin. tekrar geçmiş olsun 

atilla

Üyemiz
Adı
atilla
Soyadı
karadağ
üzüldüm gerçekten arkadaşın dediği gibi fazla doğal davranıyorlar bir kez et yedimi birdaha asla durmaz ilk kuşu nasıl bulacağınıbiliyorum böyle gruplarda hiyerarşi vardır salmaya gidince bir süre gözlemleyin ve lider erkeği bulun muhtemelen odur eğer erken giderseniz ağzı en kanlı olanı yapmıştır.

Ögür ATEŞ

Üyemiz
Adı
Özgür
Soyadı
ATEŞ
Kötu bır durum cıdden salma üretim bu tur seylere herzaman acık oluyor ama yınede cok ayrı bır zevkı oldugunu dusunmuyorda degılım

atilla

Üyemiz
Adı
atilla
Soyadı
karadağ
farkettiyseniz ilk kuş çiftleşmeye çalışıyo o kuşla ölen kuş dişimiydi ?

atilla

Üyemiz
Adı
atilla
Soyadı
karadağ
ya aslında çok kızışan kuş için dişi erkek pek farketmiyo ama o ölen kuş önceden hastaymış sanırım şimdi çiftleşmeye izin vermeyince diğer kuş vurup aşağı atmış orada devam ediyo ben o yeme olayının nasıl başladığını anlayamadım sonradan gelen bir kuş başlatıyo galiba ya da dşğer b kuş var orda buldunuz mu ilk kuşu?