SEVDA VE CENNET PAPAGANI

imrunlu

Uzman Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Karakuş
CENNET VE SEVDA PAPAGANI HAKKINDA BİRAS BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM NE YER NE İÇER NASIL ÜRER  MUHABBET KUŞLARI GİBİMİDİR V.S V.S VE AŞŞA YUKARI FİYATLARI NEDİR ÇİFT OLARAK ? ŞİMDİDEN CEVAPLARA TEŞEKKÜRLER....

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Hasan Papağanların şimdiden hayırlı olsun diliyorum.. ilk karamsar yorumda benden..
    Bakım-Beslenme(Besin gereksinimleri, temizlik) çıkardıkları ses hepsi çok fazla. Bir çift Cennet beslemek yada 5 çift Mubiş beslemek..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
HasanKARAKUŞ' Alıntı:
CENNET VE SEVDA PAPAGANI HAKKINDA BİRAS BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM NE YER NE İÇER NASIL ÜRER  MUHABBET KUŞLARI GİBİMİDİR V.S V.S VE AŞŞA YUKARI FİYATLARI NEDİR ÇİFT OLARAK ? ŞİMDİDEN CEVAPLARA TEŞEKKÜRLER....
Ahmet SALMAN' Alıntı:
hasan,bu konuda sana en iyi yahya sayın yardımcı olacaktır ;)
Muhabbet kuşuna verdiğin herşeyi bunada verebilirsin,  karışık muhabbet kuşu yeminin içine birazda çekirdek karıştırmalısın...yumurtlamayı birer gün ara ile 4 ile 7 yumurta yaparlar, ben daha 7 yumurtadan fazlası ile karşılaşmadım...Yumurtalar 26-27 günü dolunca çıkmaya başlar.Çıkan yavrularda ortalama 43-45 gününde yuvayı terkederler.Yavru fiyatları yerli üreticilerden 70 tl ile 100 tl arasında değişir..Hazır çift fiyarlarıda 220 tl ile  270 tl arası değişir...

Benim eksikliklerimide Yavuz abi tamamlıyacaktır, sagolsun bizde çogu bilğilerimizi kendisinden ögrendik...

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Bende üretmek istiyorum, ispinoz, sevda veya cennet. halk tarafından en çok tutulan hangisi. Yani cennetin görünümü çok güzel ama konuşma yok. yada çok uğraştırıcı. İspinoz buralarda yeni tanınan bir kuş. Pek tutulmuyor. Siz ticari olarak düşünürseniz hangisini önerirsiniz.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ispinoz işine girmeni tavsiye etmem.sevda papağanına gelince iyi damızlık bulacağın arkadaşlar var.onlardan temin ederek üretmeye çalışırsan başara bilirsin.tabiki işin başı sabır.bunu becerirsen sonuca ulaşırsın.hemde ticari olarakta satış yapailirsin.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Zeki bey, bence hepsi mutlaka çok zevklidir ama karar veremedim bir türlü. sevda,ispinoz,sultan,jako.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
mehmet bey isponozu bende çok istiyordum şimdilik bu sevdadan vaz geçtim tabi sizin için iyi olanı siz seçeceksiniz

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
mehmet bey bende ispinoz var.01.01.2010 tarihinden beri yavru yok.2 çift sevda var sarı ve mavi olmak üzere ikisininde yumurtaları var altında bekliyorum bakalım.2 çift sultanım var.1 çiften 3 yavru aldım 3 haftalık oldular resimlerini koyacağım.jako zor çünki dişi erkek zor anlaşılıyor birde eşli bulmak zor.imkansız değil ama masraflı.gerisi size kalmış.param var ve çok bekleye bilirim derseniz jakoya girersiniz.ama sultan ve sevdadan yavru alırsınız.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
İlker Bey, bende küçüklüklerine ve şirinliklerine, çok hızlı ve ani refleks hareketlerine hastayım. Saatlerce seyredebilirim. Eğer Zeki Beyin dediği şekilde, çok zor ise ve bıktıracaksa hiç gerek yok. Bu arada sevda ve cennet papağanı aynı kuşlar değil mi? Peki Zeki Bey Sultan ve Sevda papağanlarını inceleyeceğim. Teşekkürler.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Zeki bey, bence hepsi mutlaka çok zevklidir ama karar veremedim bir türlü. sevda,ispinoz,sultan,jako.
Jako üretimi yapmak en zor iştir...Üreticiside türkiyede çok nadir raslanır...Cinsiyetleri bile DNA  testi ile anlaşılıyor...  ;D

imrunlu

Uzman Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Karakuş
yahya abi yorumun için teşekkürler güzel bi bilgi oldu benim için ben sadece merakımı dindirmek amaçlı 1 yada 2 çift yapıcam yavuz abide bilgi destegi verirse

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
HasanKARAKUŞ' Alıntı:
yahya abi yorumun için teşekkürler güzel bi bilgi oldu benim için ben sadece merakımı dindirmek amaçlı 1 yada 2 çift yapıcam yavuz abide bilgi destegi verirse
yavuz abi  şuan dernekte bulunuyor,  mezat  var, ilerleyen saatlerde yardımcı  olur...

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Yahya SAYIN' Alıntı:
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Jako üretimi yapmak en zor iştir...Üreticiside türkiyede çok nadir raslanır...Cinsiyetleri bile DNA  testi ile anlaşılıyor...  ;D
Peki jakolar aralarında ayırt edebiliyorlarmı yoksa DNA testi sonuçlarınımı bekliyorlar evlenmek için  :D :D