Uçakta Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Evcil hayvan: Geçerli aşı ve sağlık sertifikasına, giriş izinlerine ve / veya transit ülkelerince istenen diğer belgelere sahip olan özel kafes içerisinde taşınabilecek ölçüleri haiz kedi, köpek, küçük ötücü kuş türleridir.
Bu tanımlamanın dışında kalan hayvanlar uçağın kargo bölümünde taşınır.

PROSEDÜR :
Uçak kabininde evcil hayvan taşınması, bu hayvanlar için rezervasyon yapılması ile mümkündür.
Kabinde taşınması istenen evcil hayvanlar mutlak surette 45 x 35 x 23 cm ölçülerdeki kutularla taşınmalıdır. Evcil hayvanların kafesleri ile birlikte tartıldıklarında, ağırlıklarının 6 kg.´ı geçmemesi gerekir.
İngiltere, Suudi Arabistan, Güney Afrika gibi ülkelerin sağlık kuralları gereği kabinde evcil hayvan taşınmaz.
Görme veya işitme engelli yolculara ait refakatçi köpekler, rezervasyon yaptırılarak, ücretsiz olarak kabin içine kafessiz olarak kabul edilirler. (İngiltere hariç)
Kafesin üzerinde yolcunun ve hayvanın ismini belirten bir etiket olmalıdır. Kaynakwh: Kaynakwh: 

Kaynak: Türk Hava Yolları internet Sitesi

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ergun sayı sınırı şöyle belirtmiş kafesleriyle birlikte 6 kg geçmemek kaydıyla olabilir deniliyor kafesin ağırlığını düştükten sonra zannediyorum 100 kuştan fazla gelebilir

cem

Üyemiz
Ben THY nin yurtiçi canlı hayvan kargo hizmetini daha önce kullandım ve tavsiye ederim . İzmir den akvaryum balığı göndermişlerdi , yolculuk oldukça kısa olduğundan problemsiz geldi . Kuş gönderimlerininde otobüs yerine uçak ile yapılması uygun olur özellikle soğuk havalarda , fiyatlarıda makul 60*40*30h civarı 3 kg gelen bir koliye İzmir den Sabiha Gökçen e 20 TL ödemiştim .

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
cem' Alıntı:
Ben THY nin yurtiçi canlı hayvan kargo hizmetini daha önce kullandım ve tavsiye ederim . İzmir den akvaryum balığı göndermişlerdi , yolculuk oldukça kısa olduğundan problemsiz geldi . Kuş gönderimlerininde otobüs yerine uçak ile yapılması uygun olur özellikle soğuk havalarda , fiyatlarıda makul 60*40*30h civarı 3 kg gelen bir koliye İzmir den Sabiha Gökçen e 20 TL ödemiştim .
Uçak iyide zaman kaybı ve prodüsü çok fazla...:((

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
MuhabbetKusuTR' Alıntı:
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
kuşlar zaten hep uçuyor daha ben bile hiç uçağa binmedim ;D
bende gemiden korkuyorum uçak düşünemiyorum....
Hacı muhiddin bir  muhabbet kuşu sitesine Bu sanatcı fotografları hiç yakışmıyor, bir evcil hayvan fotografı koyarsan iyi olur...teşekkürler

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
muhittin kardeş imza kısmına değilde avatar kısmına bu resmi koyarsanız daha güzel olabilir