Uyanık ithalatçılar

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
arkadaşlar dışardan resmi yollardan  muhabbet kuşu,papağan vs kuş getiren firmalar bakanlık tarafından dışardan resmi yollardan ithal edip getirdikleri hayvanları 21 günlük karantina mecburiyetine tabi tutup zabıt tutarak tutanak halinde kuşları karantinada tutuluyorlar buda ithalatçıları zor durumda bırakıp maliyetleri artırmaktadır getirdikleri zayıf hastalıklı pakistan ve suriye kuşları daha evvelden ithal eder etmez satılan kuşlar sattıkları dükkanlarda veya bunları dükkanlardan alan perakendeci müşterilerin elinde ölüyorlardı şimdide karantinada  tutulan kümeslerde zayi oluyorlar tabiki uyanık ithalatçılar ellerinde bulundurdukları yedek kuşları zabıt altında tutturup yeni gelen kuşları ellerinde tutmayıp yine eski düzen el altından satmaya başladılar

cem

Üyemiz
Abi konuyu birde nasıl olurda Suriye veya Pakistan da üretilen muhabbet kuşları el değiştirerek ülkeye gelip daha ucuza mal olur prenceresinden değerlendirmek lazım . Tahminim yem fiyatları aşağı yukarı aynıdır , ben mantıklı bir sebep bulamadım . senin aklına gelen birşey var mı ?

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
cem birde singapur var onu unuttum

çok büyük çaplarda yapılınca fiatları ister istemez düşük olabiliyor

kuşların geldikleri ülkelerde yaşam standardı çok düşük ve işçilikte bununla

birlikte ucuz oluyor birde yem fiatları asya ülkerinde bedava olacak kadar ucuz

aynı meseleyi çin malı gibi düşünmek lazım

kyler

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hobihanem.com
Adı
M. Yalçın
Soyadı
Yılmaz
Birinden duymuştum ama adı aklımda değil sanırsam bir palet kuş gönderiolar bir palette 1000 küsür kuş oluyor tanesi 1,5 dolar felan.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Yalçın YILMAZ' Alıntı:
Birinden duymuştum ama adı aklımda değil sanırsam bir palet kuş gönderiolar bir palette 1000 küsür kuş oluyor tanesi 1,5 dolar felan.
Çok ilğinç... :(

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
zaman zaman kuş ithal etseler bile kuş besleyenler yerli kuşu daha fazla tutuyorlar

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
sinan bu karantina olayı adamları çok kötü vurdu maliyetleri arttırdı birde bugün şunu öğrendim doğrumu bilmiyorum 21 gün gümrükte karantina 21 günde ithal edenin yanında karantina  tabi bu olaylar resmi yoldan kuş getirenler için kuş getirmek zorlaştıkça kaçak getirme işi o kadar çoğalacaktır

davut koç

Üyemiz
Adı
Davut
Soyadı
Koç
selhattin abi gümrükte karantin yok iye biliyorum ama bu aralar ithalatçılar baya fena denetleme yapıyorlar.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
ithalatçılar her sene bir hamle yaparlardı bu sene hamle yaparken zorlanacaklar

Ahmet

Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
TATAR
Halamın oğlu adana pet shopun sahibi.Geçen sene pakistan kuşu aldı 600 tane kadar.Dükkanın altındaki stoklama kafeslerine koydugu ikinci günü kendi ellerimle çöp tenekesine 33 tane kuş attım ve aldığı fiyat tanesi 7 ytl idi.Kuşların bakımını ben üstlendim ilk bir ay boyunca.İnanırmısınız 8 aylıktan büyük kuşlar vardı kendi tecrübelerimden yaşını tahmin ettiğim kadarıyla kuşlar yem kırmasını bilmiyorlardı.Geldiği yerde bu kuşlar böcek kurt sinek vs. beslenerek büyümüş hayvanlar besbelli.Aslında sayın üreticiler en güzel kuşlar bizdedir emin olun.Ben libya ve kazakistanda bulundum.Oradaki üreticelerin yerlerini gezme şansı buldum.durum içler acısı tek kelimeyle.Salma kafeslerin dibine ayakkabı ile basmak mümkün değil ayak bileğinize kadar pisliğe batıyorsunuz saten içeri girdiginiz vakit çok ağır kokularla karşı karşıyasınız.içerde uçan sinekler ve kuşların üstündeki bitler okadar çokki çıplak gözle bile rahat rahat direk görülebiliyor.

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
malisef bizim ülkemizde bir çok şeyde olduğu gibi  kuş alımındada ilk dikkat edilecek husus fiyat kalite hep ikinci planda kalıyor bu yüzden ithalatçılar için bulunmaz bir ülkede yaşıyoruz :(