yavru olumlerını onlemede mıkostatının onemı

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
bu yavru donemınde mıkostatının onemını bır kez daha anladım. benım gıbı yavru olumlerıyle karsılasıp yapacak bır sey bulamayanlar ıcın yazıyorum. olmek uzere olan yavrularımın kurtulusuna mıkostatın sebep oldu. eger sızınde yavrularınızın tuylenme asamasında ıken kursaklarını bos bulup acı cekerek sızlandılarınıda duyuyorsanız (annede tuylerını yoluyor bu arada)  agzına 4  5 gun boyunca gunde ıkı uc kez mıkostatın damlatın. uc gun sonra olmek uzere olan cok zayıf kalmıs yavruların bıle kursakları dolmaya basladı. kursakta sarı su var ıse daha erken asamada farketmıs oluyorsunuz. bu sebepten yuvada yavruların kursaklarını kontrol etmek cok onemlı.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Teşekkürler Fatma Hanım, bu arada mikostatın dildeki pamukçuk ilacıymış, sayende öğrendik.

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
gecen sene bu sebepten cok yavru kaybetmıstım. kımse benım gıbı uzulmesın ıstıyorum

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
yok hayır akmıyor.kursak su dolu poset gıbı oluyor.  tuy pek olmadıgından derıden rengıde gorunuyor. zaten ılacı kullanmaya basladıktan sonra kursak dolmaya baslıyor elınızle anlıyorsunuz.ıcınde yemlerden dolayı bır sertlık olusuyor

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
f.ilhan' Alıntı:
yok hayır akmıyor.kursak su dolu poset gıbı oluyor.  tuy pek olmadıgından derıden rengıde gorunuyor. zaten ılacı kullanmaya basladıktan sonra kursak dolmaya baslıyor elınızle anlıyorsunuz.ıcınde yemlerden dolayı bır sertlık olusuyor
çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
enginersin' Alıntı:
teşekkürler bu bilgiler için

bu ilaç ağızda oluşan beyaz pamukçuk ilacımı ben o konuda biraz eksik kaldım
Evet öyle çocuklarda kullanılıyor ilaç.

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
zannedersem ozellıkle yavrularda buna benzer bır sey oluyor. agzına ılacı damlatırken sesınden acı cektıgını anlayabılıryorsun. bu sebeptende mama yemek ıstemıyor. aynen ınsanlardakı gıbı. ama ıkı uc gune duzelıyorlar.  tabı sebep bu ıse