yuvadaki delikler

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
yuvadaki deliklerin önemi çoktur arkadaşlar delik bulunmayan yuvalarda bazen anne baba havasızlıktan veya hava sirkülasyonunun olmayışından yavrularına bakmaya bilir kümesiniz ne kadar iyi havalanırsa havalansın yuva deliği olmayan yuvalar da her zaman üretimde problemler olur yuva delikleri yuvalığın etrafında ve üstünde olmalıdır yuvada ıslaklık olması yuva deliğinin yetersizliğindendir 4-5 yavru bide anne baba bir yuvada bazen saatlerce kalabilir hava sirkilasyonu olmazsa anne baba yavruları beslemekten kesinlikle vazgeçecektir bu delikler nekadar çok olursa o kadar iyidir

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
çetin çok güzel bir konuya değindin havalar ısınmaya başladı ve yuvalarda terlemeler sık sık olma zamanıdır yuva içinde dışkılarında cıvık cıvık olmasının bir sebebide yuvaların hava deliklerinin olmamasıdır çetin kardeşim arkadaşlarımızı bilgillendirdiğin ve konuyu gündeme getirdiğin için  teşekkürler

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
çetin kardeş teşekkürler 3 sene evvel benim başıma gelmişti yuvaların içi su gibi terliyordu

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
arkadaşlar bu sıcak havalarda yuva deliklerine dikkat edelim havalar sıcak kümeslerde havalandırmada yoksa eğer hiç olmazsa yuvalıkları matkapla delip havalandırma açalım bu yuva havalandırması ölün nedenlerinden biridir delikleride yuvanın alt kısmına değilde ortadan yukarı doğru delelim

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
evet bu konu çok önemli,çünki benim yuvanın önceden delikleri yoktu.yavrular saunadaymış gibi terliyordu.hatta bir yavru öldü.bende yumurta varmış yokmuş bakmadım bütün yuvaları deldim.şimdi mubişlerde ben de rahatız.havalandırma üretimin bir çok evresinden daha önemli.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
yuvadaki deliklerin önemi çoktur arkadaşlar delik bulunmayan yuvalarda bazen anne baba havasızlıktan veya hava sirkülasyonunun olmayışından yavrularına bakmaya bilir kümesiniz ne kadar iyi havalanırsa havalansın yuva deliği olmayan yuvalar da her zaman üretimde problemler olur yuva delikleri yuvalığın etrafında ve üstünde olmalıdır yuvada ıslaklık olması yuva deliğinin yetersizliğindendir 4-5 yavru bide anne baba bir yuvada bazen saatlerce kalabilir hava sirkilasyonu olmazsa anne baba yavruları beslemekten kesinlikle vazgeçecektir bu delikler nekadar çok olursa o kadar iyidir
+1

0.2_lee

Üyemiz
Adı
seko
Soyadı
kara
son günlerde sıcaklardan dolayı olsa gerek yuvada delıklerde olmasına ragmen yuvanın ıcı resmen su dokulmus gıbı sırılsıklam oluyor talaş atıyorum anne temızlıyor zemını tekrar ıslıyor yaz aylarında normal bir durum galıba

kinzavas

Uzman Üyemiz
Adı
fatih
Soyadı
ay
Zeki MÜLAYİM' Alıntı:
evet bu konu çok önemli,çünki benim yuvanın önceden delikleri yoktu.yavrular saunadaymış gibi terliyordu.hatta bir yavru öldü.bende yumurta varmış yokmuş bakmadım bütün yuvaları deldim.şimdi mubişlerde ben de rahatız.havalandırma üretimin bir çok evresinden daha önemli.

zeki beye tamamen katılıyorum .
özellikle pvc kafes kullanan arkadaşlar mutlaka havalandırma deliklerini açmalı yoksa pvc malzeme nemi emmediği için aşırı terleme ve ıslaklık oluyor.