yuvadaki yumurta kabukları

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
yavrular yumurtadan çıktıktan sonra yumurta kabukları yuvada bir köşede durur bazı üreticiler bu kabukları alırlar halbuki bu kabuklar anne kuş için çok değerlidir anne kuş kalsiyum ihtiyacı için bu kabukları yerler bu kabuklar kesinlikle yavruya zarar vermez elinize alıp dokunursanız yumurta kabuğunun ne kadar yumuşak olduğunu anlarsınız onun için yavrular için bir tehlike oluşturmaz

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Yumurtalar depozitolu, Anne Kuş kabukları yiyor, doldurup yenilerini gönderiyor..

Çetin Bey, Paylaşımınız için Teşekkür ediyorum..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
yavrular yumurtadan çıktıktan sonra yumurta kabukları yuvada bir köşede durur bazı üreticiler bu kabukları alırlar halbuki bu kabuklar anne kuş için çok değerlidir anne kuş kalsiyum ihtiyacı için bu kabukları yerler bu kabuklar kesinlikle yavruya zarar vermez elinize alıp dokunursanız yumurta kabuğunun ne kadar yumuşak olduğunu anlarsınız onun için yavrular için bir tehlike oluşturmaz
Haklısın, Paylaşım için teşekkürler...

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
paylaşımlar için teşekkürler zaten anne kuş yumurta kabuklarını uzaklaştırıyor almamıza fırsat vermedende kabukları yiyor

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
ben gördümmü alıyorum zaten calsiyum veriyorum yumurta kabuklarını dışkıların içinde görünce alıp atıyorum