zaman ayarlı sigorta..

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
üretimhaneye devamlı gidemeyenler için zaman ayarlı sigorta bizim tuttuğumuz dükkan karanlık olduğundan bu sigortayı taktık ve ışık sorununu çözdük bide radyo ve vantiratör eklemeyi düşünüyoruz. fiyatı:15tl kullanmak isteyenlerin bilgisine...

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
zaman ayarlı sigortanın ışığı yavaş yavaş söndürmesi lazım birden söndürürse kuş yumurtanın üzerinde değilse karanlıkta yumurtaya ulaşamaz ve üzerine yatamaz haliyle embriyolar ölür buda üzücü olur,(ışık pat diye sönmeyecek)fiyatın uygunluğundan ziyade doğru yerde doğru ürünü kullanmak daha uygun olacaktır

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
O YÖNDEN DÜŞÜNMEDİM AMA ÇOK FAZLA KUŞU OLANLAR NASIL YAPIYOR

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Benim üretimhanede zaman ayarlı sigorta değilde, zaman ayarlı priz kullanıyorum. Şu anda 1 tane kullanıyorum, gündüzler uzun olduğu için. Ama kışın geç vakitte üretim haneye gireceğim için korkmaları, yumurta üzerinden kalkmaları olabilir. O yüzden 2 adet kullanacağım. Biri ben gelinceye kadar yanacak olan florasan lambaya ve radyoya bağlı, diğeri de bunlar söndükten sonra 15 dk ayarlı gece lambaları. Gece lambaları yanınca kuşlar belli bir zaman sonra alışacaklar ve lamba yandığında herkes yerini ayarlayacak.

Vantilatör konusuna gelince, kuşların üzerine gelmediği sürece kullanılabilir, ama en iyisi Selahattin abinin kullandığı gibi havalandırma yapman.

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
birtane daha sigorta alacağım onada gece lambası bağlayıp,florasan söndüğünde 15dk yanacak şekilde ayarlayacağım. faydası olsun diye paylaştım yine faydalı bişeyler öğrendim herkese teşekkürler

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Ahmet SALMAN' Alıntı:
zaman ayarlı sigortanın ışığı yavaş yavaş söndürmesi lazım birden söndürürse kuş yumurtanın üzerinde değilse karanlıkta yumurtaya ulaşamaz ve üzerine yatamaz haliyle embriyolar ölür buda üzücü olur,(ışık pat diye sönmeyecek)fiyatın uygunluğundan ziyade doğru yerde doğru ürünü kullanmak daha uygun olacaktır
kümeste ayrıyeten 5-10 waatlık gece lambası 24 saat takılı olsun, çünkü  diğer lamba söndügünde yumurtalı dişi yuvaya rahatlıkla girebilsin ve yumurtaya yatabilsin...

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
MEHMET KIDIR' Alıntı:
Benim üretimhanede zaman ayarlı sigorta değilde, zaman ayarlı priz kullanıyorum. Şu anda 1 tane kullanıyorum, gündüzler uzun olduğu için. Ama kışın geç vakitte üretim haneye gireceğim için korkmaları, yumurta üzerinden kalkmaları olabilir. O yüzden 2 adet kullanacağım. Biri ben gelinceye kadar yanacak olan florasan lambaya ve radyoya bağlı, diğeri de bunlar söndükten sonra 15 dk ayarlı gece lambaları. Gece lambaları yanınca kuşlar belli bir zaman sonra alışacaklar ve lamba yandığında herkes yerini ayarlayacak.

Vantilatör konusuna gelince, kuşların üzerine gelmediği sürece kullanılabilir, ama en iyisi Selahattin abinin kullandığı gibi havalandırma yapman.
Mehmet bey ışık söndükten sonra kesinlikle kümese girmeyiniz, işten geş geliyorsanız saati 21 veya 21.30 a kadar ayarlaya bilirsiniz, sorun olmaz ...

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Bu zaman ayarlı prizlerin fiyatı nedir acaba

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yahya SAYIN' Alıntı:
Mehmet bey ışık söndükten sonra kesinlikle kümese girmeyiniz, işten geş geliyorsanız saati 21 veya 21.30 a kadar ayarlaya bilirsiniz, sorun olmaz ...
Yahya bey, ben gelene kadar florasan lamba yanacak, ben giderken 15 dk. sonra florasan, 30 dk sonra da gece lambaları yanmaya devam edecek. Dediğiniz gib ışıklar söndükten sonra girmiyorum zaten. Birde 24 saat takılı kalsın demişsiniz. Gece tam dinlenemeyen kuşlarda stres olacağından dolayı ben tavsiye etmem.

Şahin GÜNGÖR' Alıntı:
Bu zaman ayarlı prizlerin fiyatı nedir acaba

Ben düğmeli ve çevirmeli kullanacağım, aslında ikisinin işlevi farklı,
Lcd ekranı olan, düğmeli prizin fiyatı 20 Tl, çevirmelininki ise 12 Tl. ye aldım. Bu konu üzerine biraz araştırma yaptım, internette daha pahalı olduğunu gördüm, ama ben ilkini indirim sitesinden almıştım. Elektrikçilerde de aynı fiyatlar geçerli.

İşlevlerini bilmeyen arkadaşlarada kısaca bilgi vereyim. Her iki çeşit zamanlayıcının işlevleri farklı.
Düğmeli olan haftanın istediğiniz günlerinde, günde 8 defa programı kullanarak, 8 kere açıp 8 kere dakika bazında elektriği kapatabilirsiniz. İsterseniz tüm haftayı da seçebilirsiniz.

Çevirmeli olanın ayarı günlüktür ve 15 dk periyotlar ile açıp kapatabilirsiniz. Yani her gördüğünüz tırmak 15 dk.ya tekabül ediyor. Tırnağını kaldırdığınız zamanlar kurulmuş sayılır. Ben bunu elektrikli bisikletimde kullanıyorum. Malum 8 saati geçmemesi lazım şarjın. Yalnız elektrikler kesilirse bunu tekrar ayarlamanız gerekiyor.

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Zamanayarlı prizin kullanımı gerçekten güzel olacak gibi özellikle tırnaklı olanlar ben akvaryumun hava motorunda kullanmayı düşünüyorum sanırım işimi görecek paylaşımlarınız için teşekkürler

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
babadostum' Alıntı:
Zamanayarlı prizin kullanımı gerçekten güzel olacak gibi özellikle tırnaklı olanlar ben akvaryumun hava motorunda kullanmayı düşünüyorum sanırım işimi görecek paylaşımlarınız için teşekkürler
Evet akvaryumcular çok kullanıyor. Özellikle motorlarda 15 dk çalıtırıyor. 15 dakika bekliyor. Kuşların havalandırmalarında, radyolarında, ışıklandırlımalarında kullanılabilir. Hatta ben bir ara tatile gittiğimde hırsızlık olmasın diye lambaya bağlamıştım. Üstteki komşu bile beni evde sanıyormuş.  :)

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
MEHMET KIDIR' Alıntı:
Yahya SAYIN' Alıntı:
Yahya bey, ben gelene kadar florasan lamba yanacak, ben giderken 15 dk. sonra florasan, 30 dk sonra da gece lambaları yanmaya devam edecek. Dediğiniz gib ışıklar söndükten sonra girmiyorum zaten. Birde 24 saat takılı kalsın demişsiniz. Gece tam dinlenemeyen kuşlarda stres olacağından dolayı ben tavsiye etmem.
Benim kendi düşüncem ve bu zanana kadar yararını gördüğüm bir uygulamadır. Gece lambası  sonuçta ne kadar aydınlatır ki...Belki kuşun gece ihtiyacı olacak çıkma hissi duyacak, ben bu zamana böyle kullanıyorum, yararından başka zararını görmedim...

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
yahya abi bugün ışık konusunu senin dediğin gibi ayarladım florasan ile gece lambasıberaber yanıyor gece olunca florasan sönüyor 5w lık ampul koydum gece lambası için tsk...

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
serdarrr' Alıntı:
yahya abi bugün ışık konusunu senin dediğin gibi ayarladım florasan ile gece lambasıberaber yanıyor gece olunca florasan sönüyor 5w lık ampul koydum gece lambası için tsk...
:)