çam yuvalık

bülentyıldız

Takipçi Üyemiz
Adı
Bülent
Soyadı
yıldız
yuvalık olarak kontraplak kullanıyorum.Çam yuvalık tavsıye eden arkadaslar oldu.Üretim için en uygun yuva materyali çam mış.Bu doğrumudur???

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
yeni yuva alacaksan çam olsun ama yuvalık varsa yenisine gerek yok altına çam talaş serersin olur

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Çam, bitlerin üremesini engeller ama reçinesinden dolayı da kuşlara zarar verebilir, Tabii türlü türlü Çam var; seçerken dikkat göstermenizi öneririm..
    Büyüklükte önemli; 20*20 den küçük tercih etmeyiniz (Özelllikle yaz dönemi için)..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Halim Başkocaman' Alıntı:
Elimde Çam yuvalık Mevcut sıfır ürün, irtibat tel 506 765 46 11 Halim Başkocaman
Lütfen resimekleyip, fiyatıda belirtirseniz benim gibi ihtiyacı olanlar için artı olur...

bülentyıldız

Takipçi Üyemiz
Adı
Bülent
Soyadı
yıldız
Bugün itibariyle 20 adet  çam yuvamı teslim aldım. İnşallah yuvaya girmeyen eşlerimde artık yuvaya girmeye başlar.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
bülentyıldız' Alıntı:
Bugün itibariyle 20 adet  çam yuvamı teslim aldım. İnşallah yuvaya girmeyen eşlerimde artık yuvaya girmeye başlar.
bülent inşallah söylediklerin dua niyetine olurda yuvalara girerler.
eğer ağacın cinsiyle alakalı olsaydı inanki afrikadan ağaç getirtirdim  ::)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Halim Başkocaman' Alıntı:
Aşşağıdaki linkte ürünü görep nceleyebilirsiniz ilan bana aittir
    Halim Bey, Fiyat (4TL) çok iyi, hala bu fiyattan satıyorsanız Tebrikler..

bülentyıldız

Takipçi Üyemiz
Adı
Bülent
Soyadı
yıldız
gerçekten yuva ıle ılgısı varmı yokmu anlamadım ama bugün şubat/mart tan  bu yana yuvanın tuneğine bıle oturmayan 4 çift kuşumun yuvaya girdiğini gördüm.Bu beni çok mutlu etti.Keramet çam yuvalıktamış  :) :) :)

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
bende çam agacının en ideal oldugunu duydum ve izmirde cem beye  45 adet kızılçamdan yapılma 20cm yukseklık ,15 en ,16 derinlikte yuvalık yaptırdım 2.5 tlden  hakkatende kafeslere  takınca odanın kokusu bıle  degişti

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
bülentyıldız' Alıntı:
gerçekten yuva ıle ılgısı varmı yokmu anlamadım ama bugün şubat/mart tan  bu yana yuvanın tuneğine bıle oturmayan 4 çift kuşumun yuvaya girdiğini gördüm.Bu beni çok mutlu etti.Keramet çam yuvalıktamış  :) :) :)
Hayırlı olsun...Vakti zamanı gelmeden hiç bişey olmuyor...

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
polarci' Alıntı:
bende çam agacının en ideal oldugunu duydum ve izmirde cem beye  45 adet kızılçamdan yapılma 20cm yukseklık ,15 en ,16 derinlikte yuvalık yaptırdım 2.5 tlden  hakkatende kafeslere  takınca odanın kokusu bıle  degişti
Kuşlar için koku çok önemlidir. Çamın keskin kokusu bence onları cezb etti.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
polarci' Alıntı:
;)

bülentyıldız

Takipçi Üyemiz
Adı
Bülent
Soyadı
yıldız
polarci' Alıntı:
bende cem bey e yaptırmıştım yuvalıkları 2,5 tl den

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
bülentyıldız' Alıntı:
polarci' Alıntı:
bende cem bey e yaptırmıştım yuvalıkları 2,5 tl den
Bu yuvalıkların resimlerini dıştan , içten, yandan, arkadan, üsten bir fotograflarını çekip eklermisiniz...

kotkafa

Site Moderatörü
Yönetici
Adı
Günay
Soyadı
Dönmez
daha yeni 20 tane kontraplak yuvalık yaptırdım. Kerametin ağacın cinsinde olduğunu sanmıyorum, yoksa Selahattin bey'in de dediği gibi...Afrikadan bile ağaç getirilir. Dikkat edilmesi gereken konu çam ağacının ıslak ("çalışan ağaç") olmaması...yoksa kurudukça ağaç "dönmeye" başlar ve yuvalıklarınız çatlar ve zamanla bozulur.

Benim ideal yuvalık modelim kontraplak kasa (gövde) ve kalın 3-3,5 santimetrelik çıkarılıp takılabilen oyuklu altlık. Bu modelle yuvalığınız hem daha hafif olur, hem de kasası daha sağlam olur. Altlığı temizlemek açısından da kolay...1 numara zımpara ile her kuluçkadan sonra temizlik yapabilirsiniz.

Sıcak illerde yaşayanlar, yuvaluklarını büyük ve ferah yaptırmalarında fayda var, havalandırma deliklerini de unutmamak gerek.