Devamlı Katkılı Su

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Okuduğum bazı yazılara göre kimi arkadaşımız her gün devamlı vitaminli vs. li su veriyor kuşlara. Ama bilmelilerki temiz suyun yerini hiçbir şey tutamaz. Temiz su alamayan kuşun karaciğer ve böbrekleri zamanla yıpranır ve geri dönüşü olmayan hastalıklara sebebiyet verir. Bu yüzden haftanın 3-4 günü mutlaka temiz su verilmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'da susuzluğunuzu ancak ve ancak sadece su ile gideriniz. Suyun yerini hiç bir şey dolduramaz. Bazı insanlar, susuzluklarını daha sağlıklıdır düşüncesi ile bitkisel çay veya taze sıkılmış meyve suları ile gidermeye çalışırlar. Bu yanlış bir uygulamadır. Vücudunuzu meyve suyu ile yıkayabilir misiniz? Öyle ise, susadığınızda da susuzluğunuzu sadece ve sadece su ile gideriniz. Diyor.

Suyun Faydaları

* Susayınca su içilir diye bir kural yoktur.  İster susayınız ister susamayınız, gün boyu en az bir buçuk litre su içmeyi ihmal etmeyiniz.
* Bazı insanlar, günde yedi-sekiz bardak çay veya nescafe içtiklerinden vücutlarına bu yolla yeterli su aldıklarını sanırlar. Gerek kahve ve gerekse de çay, diüretik özelliği olan etkin maddeler içerdiklerinden, idrar yoluyla vücudumuzdan fazla su atılmasına neden olurlar. Bu nedenle, fazla çay veya kahve içenlerin ayrıca su içmeleri gereklidir. Susama duygusunu beklemeden en az birbuçuk litre suyu, gün içerisinde içmek gerekir.
* İdrara çıktığınızda idrarınızın rengi koyulaşmış (koyu sarıya doğru) ise biliniz ki, vücudunuz susuz kalıyor ve böbreğiniz zorlanıyor demektir. Rengi açılana kadar gün içerisinde su içiniz. Eğer, bir-iki gün içerisinde rengi halâ açılmıyorsa, mutlaka hekiminize danışınız.
* Böbrekleri çalıştırıp toksinleri atmamıza neden oluyor. Böbreklerin sağlıklı kalabilmesi suya bağlı. Ayrıca böbrek taşlarının oluşmasının bir nedeni de vücudun susuz kalması.
* Tırnak sağlığı, büyük oranda yeterli su alıp almadığımıza bağlıdır.
* Saçlara canlılık ve parlaklık veren yine vücudumuzun ihtiyacı olan suyu dengeli olarak alıp almadığımıza bağlıdır.
* Vücudumuzdan toksinlerin atılabilmesi,  gün içerisinde yeterli ölçüde su tüketmemize bağlıdır.
* Yeterli derecede su içilmesi kanın daha rahat akışını sağlar. Kanın rahat akması demek, kalbimizin de rahat çalışması demektir. Yeterli ölçüde suyun vücuda alınması kalbin yükünü hafifletir. Bu sayede kandaki oksijen daha hızlı bir şekilde tüm vücuda dağılır. Oksijen dağılımı ne kadar başarılı ise organlar, dokular ve onları meydana getiren hücreler de  o kadar rahat ve sağlıklı çalışır.
* Vücudumuzun ihtiyacı olan oksijeni bir tek havadan almayız. Hücrelerimiz tıpkı bir elektroliz reaksiyonunda olduğu gibi suyun moleküler yapısında bulunan oksijeni de kullanmaktadır.
* Sindirimi sağlıyor.
* Soğuk algınlığı sırasında bol su içmek gerekiyor. Islak ve nemli dokularda virüsün barınması kuru dokulara göre daha zor.
* Vücuttaki su, acil durumlarda organizmanın yıkanmasını sağlayan rezervuar olarak devreye giriyor.
* Yağ ve ter bezlerinin normal fonksiyonları için gerekli.
* Vücut ısısını düzenliyor, organlarımızdaki işe yaramaz maddelerin vücuttan atılmasını, yiyeceklerin enerjiye dönüşmesini sağlayıp eklemlerimize güç veriyor.

Bu yazı insanlar içindir ama kuşlarlada ortak noktamız çoktur.. En basitinden kuşlara uygulanan ilaç tedavilerinden sonra kuşun vücudunda zararlı ilaç toksinleri oluşur. Bu toksinler karaciğer ve böbreklerde vs. depolanır. Bunları temizleyen en iyi kaynakların başında su gelir..

GÜRHUN AYAZ

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
gürhun teşekkürler tabiki kuşlarımıza vitaminli,mineralli su devamlı verilmez ben vitaminlerden sonra enaz 3-4 gün taze su veriyorum akabinde aynı vitamini vermiyorum bu seferde mineral katkılarından veriyorum

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'da susuzluğunuzu ancak ve ancak sadece su ile gideriniz. Suyun yerini hiç bir şey dolduramaz. Bazı insanlar, susuzluklarını daha sağlıklıdır düşüncesi ile bitkisel çay veya taze sıkılmış meyve suları ile gidermeye çalışırlar. Bu yanlış bir uygulamadır. Vücudunuzu meyve suyu ile yıkayabilir misiniz? Öyle ise, susadığınızda da susuzluğunuzu sadece ve sadece su ile gideriniz. Diyor.

kesinlikle doktorun dediği doğru sudaki mineraller insan sağlığı açısından çok gerekli

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Böbreğinde Kum/Taş olan bir arkadaşımın yaşadığı acıları da, haftada 2-3 yada 4 kez Acilde sabahladığımızı da Biliyorum, Doktoru günde 2 Litre su içilmesini öneriyordu, değilse böbrekte Kristalleşmeye sebep oluyormuş..

Paylaşım için Teşekkürler Gürhun Bey..

mustafa karaeli

Uzman Üyemiz
Adı
Mustafa
Soyadı
KARAELİ
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
gürhun teşekkürler tabiki kuşlarımıza vitaminli,mineralli su devamlı verilmez ben vitaminlerden sonra enaz 3-4 gün taze su veriyorum akabinde aynı vitamini vermiyorum bu seferde mineral katkılarından veriyorum

Zorbey

Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
akbulut
Paylaşım için teşekkürler...
Ben diyaliz doktoruyumve kronik böbrek yetmezliği olan hastaların neler çektiklerini çok iyi biliyorum, size hocamızın bir lafını aktarmak istiyorum:
Sağlıklı bir insanın kendisine yapacağı en büyük kötülük az su içmesidir

ciancarlo

Uzman Üyemiz
Web sitesi
renkmuhabbetkusu.blogspot.com
Adı
Cihan
Soyadı
AYTAN
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Böbreğinde Kum/Taş olan bir arkadaşımın yaşadığı acıları da, haftada 2-3 yada 4 kez Acilde sabahladığımızı da Biliyorum, Doktoru günde 2 Litre su içilmesini öneriyordu, değilse böbrekte Kristalleşmeye sebep oluyormuş..

Paylaşım için Teşekkürler Gürhun Bey..

o böbrek derdini çok iyi bilirim yılmaz abi geçen yaz acile kaldırıldığımdaki halim gözümün önüne geldi yerlerde kıvranıyordum ve doktor ertesi gün reçeteye su yazdı günde 2 lt su yazdı sana ilacı yüce rabbim vermiş dedi su hayattır :)