Kuş kumu hakkında

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
arkadaşlar bilindiği gibi çoğu arkadaşlarımız kuş kumu olarak witte molen marka ithal kuş kumu kullanıyorlardır. bende witte molen kuş kumu kullanıyordum tabiki elimdekiler bitene kadar ben biraz temkinli olarak devamlı 25 er kg olanlardan 3-4 paket elimde yedek bulunuyordu ofsayta düşmemek için mecbur stok bulunduruyordum fakat geçenlerde ofsayt düştüm bugün gelecek,yarın gelecek derken kumsuz kaldım buda beni değişik arayışlara itti bir çok yerde aradığım vasıflarda kum bulamamıştım işim gereği k.çekmece ye gitmiştim orda kum satandan büyük bir nalburla konuştum bana deniz ve dağ kumu istemiyorum dedim dere kumu lazım dedim kendilerinde yoktu kiminde sattığını bilmediklerini yalnız ilerdeki bir inşaatı göstererek ordaki mutaitin bu dere kumundan inşaatında kullandığını söyledi üşenmedim gittim sahibini buldum derdimi anlattım 2 un çuvalı aldım adam parasınıda almadı sağolsun şimdi arkadaşlar bu kum MERİÇ nehrinin kumu çok kaliteli tam aradığımız kalitede çamursuz,milsiz bu kumları güzel bir dezenli suda yıkayıp kurutup kuşlarıma vermeye başladım çok güzel yediklerini gördüm şimdi kumun içine mangal kömürü parçalarındanda ekliyeceğim ARKADAŞLAR BU OLAYI SİZLERLE PAYLAŞAYIM DEDİM

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Selahattin Ustam, Kilosunu kaç TL den satarsın ? Ben 2 yahut 3 kilo alırım..
  Değilse Bana da Meriç Nehrinin yolları göründü..

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Ustam, Uğraşıp emek katmışsın.. Değerinden aşağıya almam, Alamam..
  Zira Bir uçan halım yok ki, bedavaya Meriç Nehri ne gidip gelebileyim..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
ben bedavadan aldım sanada 1 sakız karşılığında veririm ;)
Taaaaa  o inşaatı bul, ordan doldur, getir, yıka, kurut ve bir naneli sakız karşılığı ver, helal olsun sana abi, nekadar gönlü bol adamsın...:)

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
abi 5 dk. ötemizde ne cevher varmış haberimiz yok..akşam iş çıkışı gidip doldurayım 1 çuval:)
nasıl dezenfekte edeceğiz peki??

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
elinde dezen varsa dezenli suda güzel bir yıka daha sonra doğadaki kuşların ulaşamayacağı bir yerde kurut daha sonra bir tepsiye koyup fırında yüksek ısıda içinde bakteri varsa onuda yok etmiş oluruz kumu eleme istersen kuşa verdikten sonra hangi kalınlıktaki kumu severek yerlerse gerekirse o kalınlıkta eleyip kuşlarına verebilirsin  inanın arkadaşlar piyasadaki satılan mermer parçalarından çok çok iyi doğal bu kumlar

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
dezen dediğiniz nedir acaba?? burada meriçte kum bol bol istediğiniz zaman gelebilirsiniz?* ama kamyonla gelmeyin çünkü meriç nehrinin kumu bir şerkete kiralanmış durumda:)

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ahmet dezen vanodin gibi dezenfektanlardan bahsetmiştim ayrıcada kum için edirneye gelmek deli işi ben burda tesadüfen bulmuştum ama istanbuldaki arkadaşlarımız herkesin kendi semtinde büyük nalburlara sorup hatta kimin satacağını sorup adres tespit edip bize bildirirlerse güzel olur

canpasa

Üyemiz
Adı
Ahmet Can
Soyadı
Paşaoğlu
abi son soru:)
vanodini ne oranda suya karıştırıp kumu dezenfekte edeceğim acaba??

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
ahmet dezen vanodin gibi dezenfektanlardan bahsetmiştim ayrıcada kum için edirneye gelmek deli işi ben burda tesadüfen bulmuştum ama istanbuldaki arkadaşlarımız herkesin kendi semtinde büyük nalburlara sorup hatta kimin satacağını sorup adres tespit edip bize bildirirlerse güzel olur
bence hem doğal olur hem ucuza getiririz kuşlarımızada mermer parçası vermemiş oluruz