Kuşlarımız için diğer besinler( haşlanmış pirinç )

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Haşlanmış Pirinç
Muhabbet kuşları ve diğer kuş türleri için haşlanmış pirinç, protein kaynağı olduğundan sindirilmesi zevkli ve kolaydır. Asla tuzlanmamalıdır, çünkü tuz, bir kuşun organizmasında ciddi zararlara sebep olabilir! Bir dahaki sefere pirinci haşlarken, tuz koymadan yapabilirsiniz, tabağınızda iken kendiniz için ekleyebilirsiniz. Tuzsuz haşlayıp, evcil kuşunuza küçük pirinç taneleri verebilirsiniz.
Servis yapmadan önce pirinci yıkamak da tanelerin birbirine kuvvetli şekilde yapışmaması için önemlidir. Muhabbet kuşları genellikle, yapışkan gıdalardan hoşlanmazlar ama haşlanmış pirinci bir kez tattıktan sonra seveceklerdir.
Pirinç her zaman ekstra bir yiyecek olarak verilmelidir. Asla üretimdeki/kuluçkadaki muhabbet kuşlarına haşlanmış pirinç vermeyin. Bu durumda ebeveynler, yavrularını küçük parçalarla beslenmek yerine büyük pirinç taneleriyle kursaklarını dolduracaklar, sonuç olarak da, açlıktan ölmelerine veya mineral ve vitamin eksikliğine neden olacaklardır. Asla, onları tehlikeye atmamalısınız!

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
teşekkürler pirinç hiç aklıma gelmemişti kendi menümde pilavsız yemek yoktur ama kuşları unutmuşuz eline sağlık

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Kuşlarımız için vazgeçilmezlerdendir. Ben haftada 3 defa veriyorum. Eğer kırık prinç kullanırsak ve princin üstüne kaynar suyu döker ve soğuyuncaya kadar beklediğimizde Selahattin abimin söylediği yavrulardaki dezavantajlar ortadan kalkıyor. Bu Yavuz Ustanın tarifidir. Ben bu pirinci verirken üzerine aminovit forte fışkırtıyorum. Yadırgamıyorlar.

aykutsüzer

Uzman Üyemiz
Adı
aykut
Soyadı
süzer
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Kuşlarımız için vazgeçilmezlerdendir. Ben haftada 3 defa veriyorum. Eğer kırık prinç kullanırsak ve princin üstüne kaynar suyu döker ve soğuyuncaya kadar beklediğimizde Selahattin abimin söylediği yavrulardaki dezavantajlar ortadan kalkıyor. Bu Yavuz Ustanın tarifidir. Ben bu pirinci verirken üzerine aminovit forte fışkırtıyorum. Yadırgamıyorlar.
mehmet kardeşim ben hiç pirinç vermedim bu güne kadar tarifi biraz açarmısın? teşekkürler

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
aykutsüzer' Alıntı:
mehmet kardeşim ben hiç pirinç vermedim bu güne kadar tarifi biraz açarmısın? teşekkürler
Aykut abi, suyu kaynatıp, altını kapatıyorum. Pirinci içine atıyorum, soğuyuncaya kadar bekletiyorum. Genelde akşamdan yapıyorum sabaha kadar soguyor. İyice süzüyorum. Soğuk suyla yıkayıp, sabah uyandıklarında veriyorum.

mustafa karaeli

Uzman Üyemiz
Adı
Mustafa
Soyadı
KARAELİ
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Aykut abi, suyu kaynatıp, altını kapatıyorum. Pirinci içine atıyorum, soğuyuncaya kadar bekletiyorum. Genelde akşamdan yapıyorum sabaha kadar soguyor. İyice süzüyorum. Soğuk suyla yıkayıp, sabah uyandıklarında veriyorum.
Mehmet güzel fikir teşekkürler.İşte forumun güzel yönü ; BİLGİ PAYLAŞIMI.