kuşların bitlenmesi

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
kuşlarımız bitlenmiş ise nasıl temizleriz.hangi ilaçları kullanmamız lazım.daha önceden bitlenmemsi için nasıl bir yol izlememiz lazım.

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
ben selahattin abiden öğrendim yuvadaki talaşın içine opigal 5 pire tozu katıyorum hiç bitlenme olmuyor bide talaş çam talaşı olursa sonuç daha iyi oluyor ayrıca sprey ilaçlarda var

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
ben teşekkür ederim bilgi paylaşınca güzel oluyor inşaallah faydalı olabilmişimdir

gökhan bedir

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Bedir
opigal 5 muhakkak kümeste olması gereken ilaçtır.Vanodin ilede arasıra muhakkak dezenfekte etmek lazım.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
aslında her 3 ayda bir kere baymec vermek lazım kuşlara kuşun bünyesinde kesinlikle bit yapmıyor 2 dönem baymec yapmadım şimdi bitle mücadele yapıyorum allahtan yeni yaptığım yer boştu 200 takım kuşu yeni yapmış olduğum üretimhane taşıdım sağlıklı ve boş kümeste ilaçlama yapıyorum 1 hafta üstüste devamlı ilaçlıyorum kesin çözüm olsun diye

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Kolay glsin , İnşallah en kısa zamanda arındırırsınız...

cem

Üyemiz
Selahattin abi ,

Kullandığın baymec deri üstü uygulaması için olan pur on cattle mı yoksa %1 enjeksiyonluk çözelti mi ?

cem

Üyemiz
Ben vilmectinin %1 enjeksiyonluk çözeltisini denemiştim , sulandırmaya çalıştığımda karışım beyaz bir renk almıştı ve kullanmamıştım . Beyazlaşma baymec tede oluyor mu ?

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Bitlenmemesi için özellikle Yaz aylarında sık sık kafes ve yuvalık temizliği yapabilirsiniz
  Kafesin üstkısmında beyaz bir plastik tünek ve yuvalıkların içine yapıştıracağınız bir yara bandı iyi bir kontroler olur..
  Bitlenme olmuşsa, Vilmectin + Opigal-5 ve Vanodin ile kurtulabilirsiniz. Fazla Endişelenmeyin, çözümsüz değil..

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Sıklıkla ilaç kullanımı Kuşlarımızı kısırlaştıracak, bir süre sonra dölsüz bir sürü yumurtalarımızın olmasına sebep olacaktır..
    Eğer üretimhanemizde bit olursa üremek için yuvalığı ve kan emmek için yavruları tercih edecektir..
    Ebeveyler yuvalığı hep temiz tutarlar, Lakin yavruların sıvı ve katı dışkılarını yuvalık dışına bırakma imkanı yoktur; bu da koku yapıyor, sık sık talaş eklenmesi de koku problemini çözemiyor..
  Benim her zaman yedek Yeni/temiz yuvalıklarım var; kullanımda olan ile temizi değiştirmek ve yavruları yeni yuvalığa nakletmek sadece 15.........20sn. alıyor.. Yuvalıklarımda aynı model olduğu için Anne Kuş yeni yuvalığı yadırgamıyor..

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
ilker ertürk' Alıntı:
baymeci üç aydabir kullandıktan sonra yuva içine müdahale etmememize gerek varmı
bence sadece baymec verip sonrasındada herşey bitti anlamında olmaması lazım yuvalar temiz ve sürekli bit kontrolü şart

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
kuşlarımıza banyo yaptırma imkanıda sağlamak lazım bu havalarda en az haftada 2 gün banyo yaptırmak lazım ayrıyetende banyo sularına gerekli haşere ilaçlarıda kesinlikle katmamız lazım

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Sıklıkla ilaç kullanımı Kuşlarımızı kısırlaştıracak, bir süre sonra dölsüz bir sürü yumurtalarımızın olmasına sebep olacaktır..
    Eğer üretimhanemizde bit olursa üremek için yuvalığı ve kan emmek için yavruları tercih edecektir..
    Ebeveyler yuvalığı hep temiz tutarlar, Lakin yavruların sıvı ve katı dışkılarını yuvalık dışına bırakma imkanı yoktur; bu da koku yapıyor, sık sık talaş eklenmesi de koku problemini çözemiyor..
  Benim her zaman yedek Yeni/temiz yuvalıklarım var; kullanımda olan ile temizi değiştirmek ve yavruları yeni yuvalığa nakletmek sadece 15.........20sn. alıyor.. Yuvalıklarımda aynı model olduğu için Anne Kuş yeni yuvalığı yadırgamıyor..
Peki salmadada aynı şekilde yuvayı değiştirebilirmiyiz. Problem olurmu?