Üzücü Değişimler

vildanergil

Yeni Üyemiz
Adı
vildan
Soyadı
ergil
Merhaba..

Çok sevdiğim ve beslediğim tüm kuşlarım arasında özel bir yeri olan bir muhabbetim var, çok klasik ama adı boncuk.

2011 Mayısta tam 11 yaşında olacak.

Kanat tüyleri çıkmadan önceden beri elimde büyüyen bir yavru ve tam anlamı ile mükemmel konuşuyor. Mini mini bir kuş şarkısını öğretmiştim, cik cik cik ötsün diye kısmına kadar söylüyor, ya da söylüyordu.

Şimdi ceresi bir erkek olmasına rağmen bir dişi gibi kahverengileşmeye başladı. Bu bir hormon bozukluğu ancak şuan için tüm vitamin mineralleri optimum miktarda aldığı halde bunu değiştiremiyorum...

Bildiği cümleleri yavaş yavaş unutuyor...

Uçması oldukça zorlaştı...

Hiç ısırmayan kuşum çok acıtmasa da ısırmaya başladı...

Eskisinden çok daha durgun...

Ayakları ve parmakları kalınlaşmaya başladı... Saf vazelinle pullanmayı yumuşattık, rengi şimdi eskisi gibi yine mavi ayaklarının, ama eskisi kadar sağlam kavramıyor...

Hiç kafesinden çıkmıyormuş (annem bakıyor bir süredir ben şehir dışında olduğumdan) beni görünce, uzun zamandan beri ilk defa kendi kendine dışarı çıkmış... Kendini zorlayıp koluma kadar uçtu... Duygularını daha nasıl gösterebilir ki...

Boğazım düğümleniyor...

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Vildan hanım duygularınızı çok iyi anlıyorum
Kolay değil  kuşunuzla beraber 11 yıl zaman geçirmişsiniz
Kuşunuzdaki bu yaşlanmayla ilgili başlayan bu değişiklikler doğanın kanununda var
Ne kadar elimizi ısırsada şefkatimizi esirgememiz lazım
Belkide boncuk size daha fazla yakındır bir süre şehir dışında olduğunuzdan dolayıda stres yapmışda olabilir

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Sizi bende çok iyi anlıyorum.Doğanın kanunu, o da kendine ait rolü dünyada oynamış, sizinle çok güzel zamanlar geçirmiş. Artık çok yaşlı ve bunu kabullenmeniz lazım.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
VİLDAN HANIM KUŞUNUZ SİZE KIZDIĞI İÇİN ÖZLEM DUYDUĞU İÇİN YILLARCA BERABER  DURMUŞSUNUZ AZ ÖNCE BİR BAYAN MÜŞTERİMLE AYNİ KONUYU KONUŞUYORDUK SEKİZ YAŞINDA KONUŞAN KUŞU BİRKAÇ GÜN BIRAKTIĞINDA GELDİĞİNDE KUŞUN DURULDUĞUNU AMA BİRKAÇ GÜN SONRA ESKİSİ GİBİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR DİLE KOLAY YILLAR GEÇMİŞ

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
      Yaşlanmak ve ölmek (İnsanlar dahil) her Doğa canlısının hakkı.. Vildan hanım neden üzülüyorsunuz ki ?

Onları çok çeşitli besinlerle besleyelim fakat bir insandan geldiğini değilde Hak'tan geldiğini sansınlar..
      Kalabalık içerisinde kabul edilmeyi ve reddedilmeyi öğrensinler..
      Kur yapsınlar, Aşık olsunlar..
      Çiftleşsinler, Annelik-Babalık duygularını yaşasınlar; Bunu çok kez yaşasınlar. Onların bunlardan başka gayesi ve beklentisi yoktur. (Zira kısa sürelerde Yavrular babalarını; Babalarda yavrularını unutuyorlar. "Torun" Onlar için hiç bir şey ifade etmiyor.)
      Evcilleştirmeyelim ki; eşi, yavruları ve bakıcısı için sıkıntı oluşturmasın.. Herbirini bir insanmış gibi önemseyelim ama insanlaşmalarına izin vermeyelim.. Hem belkide Yeni Dünya da yine onlar yanımızda, yakınlarımızda olacaklar..

Arkadaşlar, Yeni Dünya ya ilk ben gidersem, hepinize uygun değerli 10 Numara damızlıklar ayarlayacağım. Mutasyonlu-Mutasyonsuz, Site Üyelerine 4 al 3 öde Kampanyalı..
      Fakat muhtemelen ürünlerler orada da buradaki gibi stoklarla sınırlı olacak, Fazla gecikmeden gelin peşimden..  (Demek istediğim, yaşlanmak ve ölüm çokta kötü bir şey değildir.)

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Vildan hanım duygularınızı çok iyi anlıyorum
Kolay değil  kuşunuzla beraber 11 yıl zaman geçirmişsiniz
Kuşunuzdaki bu yaşlanmayla ilgili başlayan bu değişiklikler doğanın kanununda var
Ne kadar elimizi ısırsada şefkatimizi esirgememiz lazım
Belkide boncuk size daha fazla yakındır bir süre şehir dışında olduğunuzdan dolayıda stres yapmışda olabilir
+1