Virüs Kaynaklı İshal Durumu

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Arkadaşlar Merhaba,

Acaba virüsten kaynaklanan ishalli durumlarda da mama ve yeşilliği kesmemiz gerekirmi?

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Merhaba Mehmet bey,Benim düşüncem Özellikle yeşilliklerinizden kaynaklanan bir şey var , Ya ilaçlı yeşillik ilaçlardan çok iyi arındırılamadan veriliyor,Yada Çok fazla karıştırıldığı için mama içindeki karışlımların bir yada birkaçı ile hayvanların bağırsaklarını bozuyor.
Önerim İL KONTROL LABARATUVARINDA Dışkı testi yaptırmanız nedeni ortaya çıkaracaktır.
Saygılar.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Teşekkürler Selahattin Abi ve Yavuz Bey,

Yavuz Bey verdiğim tek yeşillik dükkanın önünde çıkan semiz otunu vermekti. vanodinli suda bekletip yıkamıştım. Bu yüzden yeşillikten dolayı pek şüphem yok, ama 2. tahmininiz olan mamadan olduğunu sanıyorum, biraz fazla yapmıştım, buzdolabının alt kısmında olsa da, 1 hafta bekledi. Kokusu da normaldi. Büyük ihtimalle bakteri üredi.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
bir hafta bekledi derken yumurta ve havuç katılmışmıydı anlamadım
Selahattin abinin tarifini verdiği kek tarifiydi. Rondodan geçirdim attım dolaba, Buzdolabından çıkarıp nemlendirip verecektim. Keşke derin dondurucuya atsaydım.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Mehmet eğer kek yapıp kuruttuysan onun mahsuru yok
eğerki haşlanmış yumurta ve havuç türü mlz katıp bekletme yaptıysan o mahsurlu mamalarımızı günlük yapıp günlük vermek lazım

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Çetin GÖKMEN' Alıntı:
bir hafta bekledi derken yumurta ve havuç katılmışmıydı anlamadım
Selahattin abinin tarifini verdiği kek tarifiydi. Rondodan geçirdim attım dolaba, Buzdolabından çıkarıp nemlendirip verecektim. Keşke derin dondurucuya atsaydım.
bence buz tutup sonradan çözülmesi bile iyi olmaz en iyisi günlük yapmak

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Mehmet eğer kek yapıp kuruttuysan onun mahsuru yok
eğerki haşlanmış yumurta ve havuç türü mlz katıp bekletme yaptıysan o mahsurlu mamalarımızı günlük yapıp günlük vermek lazım
Evet abi dediğin gibi kek hariç diğer malzemeleri günlük yapacaktım. Eleye eleye bu kaldı. Şimdi kestim mamalarını düzelme var genelinde. Toplam 3 tanesini kaybettim, 2 si ishalden, biri de ters bir köşeye sıkıştı herhalde, kan kaybından gitti. Cmt. pz. santim santim arama yapacağım.

Çetin GÖKMEN' Alıntı:
bence buz tutup sonradan çözülmesi bile iyi olmaz en iyisi günlük yapmak
Doğru söylüyorsunuz en güzeli taze sunmak.

Zorbey

Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
akbulut
Geçmiş olsun Mehmet Bey

Semizotunu vanodinli suda beklettim yazmışsınız.. siz her ne kadar durulasanızda, yapraklar o vanodini emmiştir.Yenecek hiçbişeyin, ister vanodin ister çamaşır suyu ,herhangi bir dezenfektanla  yıkanmaması gerektiği kanısındayım.Yeşilliklerin bol suyla  yıkanması akabinde kağıt havlu ile kurulanması veya ıslaklığın alınması yeterli olacaktır.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Islak vermemiştim. Vanodini zirai bir katkı varsa diye, üreticileri bırakın evlerde dahi kullanılıyor. Ondan bir sorun olacağını zannetmem.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Bakteriyel ishallerde sularına limon katmanızdada fayda var. Limon asit içeriği sayesinde bağırsaklara yerleşmiş kötü huylu bakterileri öldürmede bire bir