Kuruma Hastalığı'na Çözüm

kotkafa

Site Moderatörü
Yönetici
Adı
Günay
Soyadı
Dönmez
bu konuya daha önce yorum yazmıştım ama önemli bir düzeltme yapmak gerek. Bence bu konu başlığı yanlış...kuruma diye bir hastalık yok, kuruma bir hastalığın sonucunda oluşan semptomdur. Yani kuşumuz bir hastalığın sonucunda kurumaya girmiştir...bir örnekle pekiştirelim.

- kuşunuzda Trichomoniasis vardır,
- hastalığı sonucu bağışıklığı - sindirim sistemi etkilenir ve bozulur,
- yeterince veya hiç beslenemez,
- vucut mekanizması otomatik olarak öncelikle vücut yağları ile beslenmeye başlar
- yağlar tükenince kaslardan beslenmeye başlar
- sonuç = kuruma

Selahattin abiye paylaşımdan dolayı teşekür ediyorum, yalnız değerli Ruhi Saruhan abimiz konu başlığını yanlış kullanmıştır. Bu durumda konu başlığı Candidiasis hastalığına Çözüm gibi olmalıydı, çünkü makalede söz konusu olan hastalık, tedavi şekli ve süreci Candidayı anlatıyor. Megabakteriayı bile anlatıyor olsak, megabakteriosis için kesin tedavi yoktur, mevcut birçok antibiotiğe çok dirençlidir. Yani bu durumda "kuruma" demek yanlış..."kuruma hastalığı" denmesine artık karşıyım çünki bu terim birçok üreticimizi yanıltıyor ve yanlış teşhis ve tedavilere yönlendiriyor.

Daha önce yine kuruma hastalığı ile ilgili bir yorumum bu konuya da çok iyi bir örnek olduğu için, sizi bu yorumumu okumaya davet ediyorum - http://www.muhabbetkusuureticileri.org/index.php/topic,13244.msg187972.html#msg187972

Alpay BÜLÜR

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.izmirkusdunyasi.com
Adı
Alpay
Soyadı
BİLİR
Günay DÖNMEZ' Alıntı:
bu konuya daha önce yorum yazmıştım ama önemli bir düzeltme yapmak gerek. Bence bu konu başlığı yanlış...kuruma diye bir hastalık yok, kuruma bir hastalığın sonucunda oluşan semptomdur. Yani kuşumuz bir hastalığın sonucunda kurumaya girmiştir...bir örnekle pekiştirelim.

- kuşunuzda Trichomoniasis vardır,
- hastalığı sonucu bağışıklığı - sindirim sistemi etkilenir ve bozulur,
- yeterince veya hiç beslenemez,
- vucut mekanizması otomatik olarak öncelikle vücut yağları ile beslenmeye başlar
- yağlar tükenince kaslardan beslenmeye başlar
- sonuç = kuruma

Selahattin abiye paylaşımdan dolayı teşekür ediyorum, yalnız değerli Ruhi Saruhan abimiz konu başlığını yanlış kullanmıştır. Bu durumda konu başlığı Candidiasis hastalığına Çözüm gibi olmalıydı, çünkü makalede söz konusu olan hastalık, tedavi şekli ve süreci Candidayı anlatıyor. Megabakteriayı bile anlatıyor olsak, megabakteriosis için kesin tedavi yoktur, mevcut birçok antibiotiğe çok dirençlidir. Yani bu durumda "kuruma" demek yanlış..."kuruma hastalığı" denmesine artık karşıyım çünki bu terim birçok üreticimizi yanıltıyor ve yanlış teşhis ve tedavilere yönlendiriyor.

Daha önce yine kuruma hastalığı ile ilgili bir yorumum bu konuya da çok iyi bir örnek olduğu için, sizi bu yorumumu okumaya davet ediyorum - http://www.muhabbetkusuureticileri.org/index.php/topic,13244.msg187972.html#msg187972

Güzel açıklama..Tebrikler Günay kardeşim..

makinetr

Yeni Üyemiz
Adı
mert
Soyadı
tan
Fungizone Flakon 16 TL hatta 10 TL

bu ilacı önlem amaçlı kullansak olurmu acaba ve su ile karışrtırılmış ilacı buz dolabında saklayıp kullanabiliriz doğru anlamışmıyım.
paylaşım için teşekkürler.

alibeyk

Uzman Üyemiz
Adı
mert
Soyadı
aydın
Abdullah ADEMOĞLU' Alıntı:
Fluzole 150 mg kapsül içindeki tozdan çok az miktarını 2 ml suya karıştırıp ucunda serum lastiği takılı enjektörle kuruma hastası kuşumun kursağına basarak tedaviye uğraşıyorum. Henüz ikinci gün ve kuşum kendini halen kabartıyor, ancak yem yemeye başladı. Sonucu burdadan paylaşırım . Tedaviye çok geç başladım ama inşallah kurtulacağını ümit ediyorum.
SONUÇ NEDİR ACABA??

Sıddık

Uzman Üyemiz
Adı
Sıddık
Soyadı
Yamaç
Süleyman DERMENLİ' Alıntı:
Ben size daha ucuzunu önereyim Biteral ampul hasta kuşa sadece 1 damla ağzına damlatın 3 gün sonra ne kurutma ne bişe kalmaz sadece 4.5 TL  ;)
Biteral ampül kullandım sonuç olumlu bu ilaç işe yaryor.

Sıddık

Uzman Üyemiz
Adı
Sıddık
Soyadı
Yamaç
Sezgin ANIL' Alıntı:
Kullanım şeklini yazarsanız seviniriz Sıddık bey
Şırıga ile 2 gün arka arkaya birer damla agızdan verdim.Arkasına 3 gün vitamin.Saygılar.

Tuğkan

Üyemiz
Adı
Tuğkan
Soyadı
Sert
biteral ampul hangı hastalıklara iyi geliyor? yetıskın kusada verılırmı

gokcencelik

Uzman Üyemiz
Çok güzel bi paylaşım, emeğinize sağlık.
Şimdi benim bu kursak mantarıyla ilgili derdim var, şöyle anlatayım.
İlk kuşumu ilk kez aldıktan bir kaç ay sonra  kafasın ıhafif geriye atarak "kıh kıh kıh" diye sanki tıkanmış öksürüyomuş vs gibi yapıyor, kusacakmış gibi oluyordu. Veterinere gittik, ben o hareketi yaparkenki vidfeosunu vs izlettim, kursağını elle muayene etti yumuşama var dedi, ilaçlı film çekildi kursakta mantarlanma görüldü mikostatin kullandık 1 ay falan ağızdan. sonra bu hareketleri azalarak yokoldu, kursağını kontrol etti yumuşama gitmiş gayet iyi kursağı dedi.
Bu olayın üzerinden aylar geçti şimdi yavruları beslemeye başladığından beri nadiren yapıyor yine o "kıh kıh" öksürmesini. 5 gün suyuna mikostatin damlattım azaldı hatta geçti gibi.

Bu kuştan diğerlerine de bulaşmıştı onlara da mikostatin kullandım onların da o hareketleri geçti çok nadiren yapıyorlar.

Şimdi ben bu ilacı kullanmalı mıyım? Benimkiler maşallah gayet normaller, yemeleri içmeleri vs. Sadece yavru bakan çift çok az zayıfladı ama o da çok normal yavru bakıyolar çünkü.

Emre ceyhan

Uzman Üyemiz
Adı
Emre Erman
Soyadı
Ceyhan
Ben çok uğraştım bunla yanlız mikostatinle sonuç hiç alamadım.Kuş ölecek kıvama geldiğinde gece 1 damla biteral verdim.Sabah kuş hiç bir şeyi yokmuş gibi sapa sağlamdı.Sonra bir ara yine baş gösterdi hafiften.5 gün flagyl kullandım.Şu an canavar gibi maşallah hiç bir sıkıntı yok.

motokurye

Takipçi Üyemiz
Adı
serkan
Soyadı
seviş
Emre CEYHAN' Alıntı:
Ben çok uğraştım bunla yanlız mikostatinle sonuç hiç alamadım.Kuş ölecek kıvama geldiğinde gece 1 damla biteral verdim.Sabah kuş hiç bir şeyi yokmuş gibi sapa sağlamdı.Sonra bir ara yine baş gösterdi hafiften.5 gün flagyl kullandım.Şu an canavar gibi maşallah hiç bir sıkıntı yok.
aynen biteral ampül ve ampisina 125/5 kullanıyorum yaşamaz dediğim muhabbetlerimi kurtardım biteral gercekten işe yarıyo ama forumdada bahsedildiği gibi kuruma hastalığının ceşitleri var hangisi bizdeki onu bilmiyorum tabi ve sunu unutmayın insanlarda antibiyotik tedavisinin yanında vitamin takviyesi yaparlar kuslarınızda vitamin takviyesini sakın eksik etmeyin

sidar sarıkaya

Üyemiz
Adı
sidar
Soyadı
sarıkaya
Gökçen ÇELİK' Alıntı:
Çok güzel bi paylaşım, emeğinize sağlık.
Şimdi benim bu kursak mantarıyla ilgili derdim var, şöyle anlatayım.
İlk kuşumu ilk kez aldıktan bir kaç ay sonra  kafasın ıhafif geriye atarak "kıh kıh kıh" diye sanki tıkanmış öksürüyomuş vs gibi yapıyor, kusacakmış gibi oluyordu. Veterinere gittik, ben o hareketi yaparkenki vidfeosunu vs izlettim, kursağını elle muayene etti yumuşama var dedi, ilaçlı film çekildi kursakta mantarlanma görüldü mikostatin kullandık 1 ay falan ağızdan. sonra bu hareketleri azalarak yokoldu, kursağını kontrol etti yumuşama gitmiş gayet iyi kursağı dedi.
Bu olayın üzerinden aylar geçti şimdi yavruları beslemeye başladığından beri nadiren yapıyor yine o "kıh kıh" öksürmesini. 5 gün suyuna mikostatin damlattım azaldı hatta geçti gibi.

Bu kuştan diğerlerine de bulaşmıştı onlara da mikostatin kullandım onların da o hareketleri geçti çok nadiren yapıyorlar.

Şimdi ben bu ilacı kullanmalı mıyım? Benimkiler maşallah gayet normaller, yemeleri içmeleri vs. Sadece yavru bakan çift çok az zayıfladı ama o da çok normal yavru bakıyolar çünkü.
aynı sorunu bende yaşıyorum.bir çift kuşumda anlattığınızın aynısı var.kuş gün içinde 9-10 kez ağzını havaya doğru kaldırıp kıh kıh kıh diye sesler çıkarıyor 10-20 saniye boyunca.kusması yok ama bu sesler sürekli oluyor.3 gündür mikostatin şurup ağzına damlatıyorum bir şey değişmedi henüz.siz nasıl uyguluyorsunuz mikosatatini? acaba ben mi yanlış uyguluyorum.ve siz kuşunuzu ne kadar sürede iyileştirdiniz?

sidar sarıkaya

Üyemiz
Adı
sidar
Soyadı
sarıkaya
Emre CEYHAN' Alıntı:
flagly adlı ilacı nasıl uyguladınız anlatırmısınız.ben de aynı ilacı uygulamayı düşünüyorum ama nasıl uyguluycağım hakkında fikrim yok