Yuvalıklardaki çamur gibi dışkılar

karacocuk

Yeni Üyemiz
Adı
ali
Soyadı
gönenç
selahattin bey açıklarmısınız elektrolit demişsiniz nedir nasıl kullanılır

karacocuk

Yeni Üyemiz
Adı
ali
Soyadı
gönenç
birde üstat bu yuvalıklardaki çamur gibi dışkı yavruların ayaklarına yapışıyor bunları temizlemek lazımmı yoksa kuş kendi mi temizlesin yavrular çok küçük olduğu için temizlemeye korkuyorum

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
birde yuvalık temizliği ne zaman yapılmalı kirlenincemi yoksa her parti yavruda bir keremi

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
bir arkadaşımız ,yumurta,ekmek ve pul biber verdiğini ve salmadaki damızlıklar için ve eş tutmada mükemmel olduğunu söyledi,sizin fikirleriniz nedir?

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
çetin bazı kuşlar dışkılarını dışarıda atabiliyor ama ben bazen yuva kontrollerinde üşengeçliğim yoksa kabasını döküyorum bazende canım sıkılıyor sıradan başlıyorum temizlemeye bazende yuvada yavru kalmadığı zaman temizliyorum yani senin anlayacağın bir prensip görmüyorum yuva temizliğini

karaçocuk kuşlar biraz büyüsün ayaklarını temizlemeye elin alışır yavruların tırnaklarına dikkat et yeter

elektrolit şekerli su gibi birşey ecza depolarında bulmak mümkün

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
çetin bazı kuşlar dışkılarını dışarıda atabiliyor ama ben bazen yuva kontrollerinde üşengeçliğim yoksa kabasını döküyorum bazende canım sıkılıyor sıradan başlıyorum temizlemeye bazende yuvada yavru kalmadığı zaman temizliyorum yani senin anlayacağın bir prensip görmüyorum yuva temizliğini

karaçocuk kuşlar biraz büyüsün ayaklarını temizlemeye elin alışır yavruların tırnaklarına dikkat et yeter

elektrolit şekerli su gibi birşey ecza depolarında bulmak mümkün
Selahattin abicim ben elektrolit yeni duydum.Bunu nasıl kullanıyorsunuz?
Suyuna mı?
Mamasına mı?
Kısaca açıklarsanız sevinirim.Ayrıca bunu belirli zaman aralıkları ile mi veriyorsunuz?saygılar

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
yahya elektrolit sıvısını kullanıyoruz tozu varmı bilmiyorum suyuna katılıyor genellikle uzak yoldan gelen kuşlara sıvı kaybetmiş kuşlara veriliyor başlıktaki gibi dışkılı olanlara 2 gün veriliyor bir nevi şekerli su gibi birşey bu her zaman verilmesi doğru değil sanırım

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
elinize kolunuza sağlık yuvalıkları böyle görünce ishal zannediyordum

karacocuk

Yeni Üyemiz
Adı
ali
Soyadı
gönenç
Selahattin bey merhaba soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
benim gibi acemi bu işi hobi olarak görenlere bir usta olarak yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
benim sizden öğrenmek istediğim bir kaç şey var onada cevap verirseniz memnun olurum.
1. sitedeki videonuzu ve üretimhenenizin fotoğraflarını inceledim. ancak ölcü olarak birşey yazmamışsınız bu kafeslerin ölçülerini vermeniz mümkünmü.
2. birde o kafeslerin ön tellerini en ekonomik olarak nereden temin edebiliriz.
3. sizinle bundan bir kaç ay önce telefon ile görüşmüştük o görüşmede ben yavrulara eş tutturmak için emri vaki yapıyorum demiştiniz bu nasıl oluyor.
4. 5 adet çiftim var hepsi üç aşağı 5 yukarı aynı dönemde yumurtladılar ancak yavrular 1 - 1,5 haftalık iken hiç bir sebepte yokken öldüler. gursakları dolu idi yani aç değillerdi nedeni sizce nedir.
bu konularda yardımcı olursanız çok memnun olacağım şimdiden teşekkür ederim.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
ahmet bu arkadaşa söyle pul biberi kendi yesin ağzı yandığı zamanda yumurtalı ekmeği yesin üzerinede az bişe su içsin acısı anca geçer ;) ;)
:D :D Cevabına bayıldım Selahattin Abi, Pazar günü çaylar benden..
Ahmet Bey, Mubişlere,  Tuzlu, Şekerli, Bahratlı gıdalar verilmez..

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
karacocuk' Alıntı:
Selahattin bey merhaba soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
benim gibi acemi bu işi hobi olarak görenlere bir usta olarak yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
benim sizden öğrenmek istediğim bir kaç şey var onada cevap verirseniz memnun olurum.
1. sitedeki videonuzu ve üretimhenenizin fotoğraflarını inceledim. ancak ölcü olarak birşey yazmamışsınız bu kafeslerin ölçülerini vermeniz mümkünmü.
2. birde o kafeslerin ön tellerini en ekonomik olarak nereden temin edebiliriz.
3. sizinle bundan bir kaç ay önce telefon ile görüşmüştük o görüşmede ben yavrulara eş tutturmak için emri vaki yapıyorum demiştiniz bu nasıl oluyor.
4. 5 adet çiftim var hepsi üç aşağı 5 yukarı aynı dönemde yumurtladılar ancak yavrular 1 - 1,5 haftalık iken hiç bir sebepte yokken öldüler. gursakları dolu idi yani aç değillerdi nedeni sizce nedir.
bu konularda yardımcı olursanız çok memnun olacağım şimdiden teşekkür ederim.
1-ölçü hangisin ölçüsünü vereyim bir blokta 30 değişik parça var telin geldiği kısmı soruyorsan boy 50 cm yükseklik 40 cm derinlik 33 cm
2-ben 500 takım yaptırdım öntel alt ızgara tel ve tava takımı 20 tl izmir tarafında ucuz yapıyorlar sanırım gökhan bediri bir ara istersen
3-emrivaki dediğin 1dişiyi alıyorsun 1 erkeği alıyorsun sizi eş ilan ettim kabul ediyormusunuz diyorum cik diyorlarsa evet cak diyorlarsa hayır oluyor
4-kuşların ilk yavruları ise acemilikten olabilir yada çok sık merak edip yuvalığı kontrol ediyorsundur bundan rahatsız oluyorlar yavrulara bakmıyorlar yada kuşlar yuva dışındayken ışığı söndürüyorsun yavrular soğuktan ölüyor ya kuşlar mama vermeyip sadece darı kusuyorlar hazımdan dolayı ölüyorlar yani kardeş sebeb çok

karacocuk

Yeni Üyemiz
Adı
ali
Soyadı
gönenç
selahattin bey ben sizin internette yayınlanan kafeslerin ölçüsünü sordum. yavrular ilk yavruları değil 2. yavruları kuşlar içeri girmden lambayı söndürmüyorum. ama mama vermiyorum zannederim ondan oldu bilgiler için teşekkür ederim.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
emrivaki dediğin 1dişiyi alıyorsun 1 erkeği alıyorsun sizi eş ilan ettim kabul ediyormusunuz diyorum cik diyorlarsa evet cak diyorlarsa hayır oluyor :D :D

Ahmet

Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
TATAR
Yaşar yılmaz' Alıntı:
emrivaki dediğin 1dişiyi alıyorsun 1 erkeği alıyorsun sizi eş ilan ettim kabul ediyormusunuz diyorum cik diyorlarsa evet cak diyorlarsa hayır oluyor :D :D
:):):)

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
aslında insanların ve hayvanların doğasında eşlerini kendi seçmesi var

bizde kuşlarımızın eşlerini kendi seçerse ileriye dönük daha verimli olur diye düşünüyorum

bülentyıldız

Takipçi Üyemiz
Adı
Bülent
Soyadı
yıldız
Bir çiftimin yuvasını ne zaman açsam ağır bir koku ve içi çamur olmuş bır halde buluyordum. 4in1 mix toz kullandım şimdi sorun yaşamıyorum.Ayrıca her sıkıntımıza çare üreten selahatin abiye teşekkür ederım

gökay tatar

Uzman Üyemiz
Adı
gökay
Soyadı
TATAR
benimde bir çifttim var ve yuva çamur gibi oluyor her gün temizliyorum ama nafile.
elektrolit nereden temin edebiliriz ve kullanım nasıl olmalı...